Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2013. Május 31. 10:19, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Magyarul is megjelenik Igor Janke újságíró Orbán Viktorról szóló könyve

Magyarul is megjelenik Igor Janke újságíró Orbán Viktorról szóló könyve

Magyarul is megjelenik Igor Janke lengyel újságíró, szerkesztő, politikai kommentátor Orbán Viktor miniszterelnökről írott könyve.

A Hajrá, magyarok! - Az Orbán Viktor-sztori egy lengyel újságíró szemével című kötetet jövő csütörtökön az Ünnepi Könyvhét székesfehérvári megnyitóján vehetik először kézbe az érdeklődők - tájékoztatta a könyvet megjelentető Rézbong Kiadó pénteken az MTI-t.
A szerző könyvét, amely lengyelül A csatár. Elbeszélés Orbán Viktorról címmel jelent meg, tavaly decemberben mutatták be Varsóban. Igor Janke, a második legnagyobb országos lengyel politikai napilap, a konzervatív Rzeczpospolita publicistája és a legnagyobb lengyel politikai blogportál, a Salon24 társalapítója és társtulajdonosa régóta óta foglalkozik Magyarországgal.
A miniszterelnökről írott életrajzához beszélt Orbán Viktor kortársaival, párttársaival, kollégáival, ellenfeleivel, valamint a kormányfővel is, megismerte a tárgyban hozzáférhető legfontosabb dokumentumokat, a magyar kormányfő beszédeit, kritikusainak munkáit.
A kötet bemutatóján a kiadó vezetője, Kovács Gergely beszélget majd a szerzővel, Borókai Gáborral, a Heti Válasz főszerkesztőjével és Fodor Gáborral, a Liberálisok párt elnökével, mások mellett mindketten a könyv interjúalanyai voltak.

Címkék: könyv, orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld

Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is

Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa

2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld

V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él

\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -

2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;