Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2016. Június 21. 07:37, kedd | Külföld
Forrás: mti

Meg akarták ölni Donald Trumpot Las Vegasban

Meg akarták ölni Donald Trumpot Las Vegasban

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki meg akarta ölni Donald Trumpot, a republikánusok várható elnökjelöltjét a szombati Las Vegas-i nagygyűlésén

- közölte az NBC televízió és több amerikai hírforrás az amerikai titkosszolgálatra hivatkozva helyi idő szerint hétfőn.

A 19 éves Michael Steven Sandford ellen hétfőn emeltek vádat egy nevadai szövetségi bíróságon.

Sandfordot a szombati nagygyűlésen tartóztatták le, miután meg akarta szerezni egy rendőr fegyverét, hogy - saját bevallása szerint - agyonlője Trumpot.

A férfi a nagygyűlésen azzal szólította meg a rendőrt, hogy autogrammot szeretne kérni a republikánusok várható elnökjelöltjétől. Amikor a rendőr feléje fordult, megragadta és megpróbálta elvenni tőle a szolgálati fegyverét. A támadót azonnal leteperték és átadták a titkosszolgálat jelenlévő embereinek.

Sandford a hatóságoknak bevallotta, hogy Kaliforniából utazott a szomszédos Nevada államban lévő kaszinóvárosba, kifejezetten azért, hogy meggyilkolja Trumpot. A merényletet egy éve tervezte, és azt mondta a hatóságoknak, hogy ha szabadlábon lenne, újra megpróbálna végezni Trumppal. Letartóztatása után kiderült, hogy brit jogosítványa van és mintegy másfél éve él az Egyesült Államokban, a New Jerseyben lévő Hobokenban.

Az ügyészég később közölte, hogy a támadó brit állampolgár.

A hatóságok elutasították az óvadék ellenében való szabadlábra helyezését, mert Sandfordot veszélyesnek tartják, és fennáll annak a lehetősége, hogy meg próbálna szökni - mondta az ügyészség szóvivője.

A brit férfi előzetes meghallgatását július 5-én tartják. Ha bűnösnek találják magánterületen elkövetett erőszakos cselekmény vádjában, akár több mint tíz év börtönbüntetésre és 250 ezer dolláros (69 millió forintos) bírság megfizetésére ítélhetik.

Nem ez az első alkalom, hogy a választási kampányban Donald Trump életére törnek. Idén márciusban, az ohiói Daytonában akarta megkéselni valaki a milliárdos üzletembert.

Címkék: donald trump

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 12:00, vasárnap | Külföld

Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump részvételével tartott díszvacsora helyszínén nyitott tüzet

Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump elnök részvételével tartott díszvacsora helyszínén tüzet nyitott szombaton egy washingtoni szálloda bálterménél.

2026. Április 25. 15:00, szombat | Külföld

Iráni konfliktus - Amerikai őrizetben marad a két lefoglalt iráni olajszállító tanker

Amerikai őrizetben marad a héten az Indiai-óceánon lefoglalt két iráni olajszállító tanker és legénysége - közölte az amerikai hadsereg egyesített vezérkarának főnöke pénteken a Pentagon washingtoni sajtótájékoztatóján.

2026. Április 25. 12:00, szombat | Külföld

Ursula von der Leyen: a közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az EU számára

Az 54 napja tartó közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az Európai Unió számára - jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pénteken.

2026. Április 24. 15:00, péntek | Külföld

Donald Trump elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban

Donald Trump amerikai elnök csütörtökön elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban.