Hírek
2025. Augusztus 28. 08:32, csütörtök | Helyi
Még lehet jelentkezni a XVIII. Élő népművészet – Országos Népművészeti Kiállításra
Egészen december 1-ig. Az ötévente megrendezett kiállítássorozatra a teljes Kárpát-medencéből várják a jelentkezőket.
A pályázók az alkotásokat a legközelebbi régiós központokban adhatják le. A formai követelményeknek megfelelő pályázatokat szakmai zsűri értékeli.
A kiállítás idei tematikája a közösségi alkotásra és az együttműködésre helyezi a hangsúlyt.
Olyan egyedi, illetve funkcionálisan összetartozó tárgyegyüttesekkel is lehet pályázni, amelyek több alkotó közös gondolkodásának eredményeként jöttek létre.
A pályázat nyitott minden olyan alkotó számára, aki a népi kézművesség következő ágaiban tevékenykedik: történeti és paraszti hímzés, csipke, kékfestő, viselet, szőttes, nemez, lábbelikészítés, népi ékszer, faművesség, csont- és szarufaragás, bútor, bútorfestés, kovácsmesterség, késes mesterség, fazekasság, kályhásság, bőrművesség, szalma-, csuhé-, gyékény-, káka- és vesszőfonás, mézeskalács, hímestojás, gyermekjáték.
A legkiemelkedőbb munkák régiós kiállításokon mutatkoznak be, majd a legjobbak a jövő év október elsején nyíló országos kiállításon lesznek megtekinthetők, a budapesti Néprajzi Múzeumban.
A tárlat 2027 márciusáig lesz majd látogatható.
(forrás: mti/fotó: illusztráció, pexels)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi
Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban
A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
