Hírek
2016. Szeptember 24. 05:18, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Még tart a parlagfűszezon, de már a végéhez közeledik
A parlagfű pollenjére allergiások még kénytelenek elszenvedni az ezzel járó kellemetlenségeket, de a tünetek általában már jóval enyhébbek az egy-két héttel ezelőttinél
- közölte az Országos Közegészségügyi Központ pénteken az MTI-vel, hozzátéve: az erre érzékenyeknek sok esetben még szükséges bevenniük a gyógyszert.
A közleményben a parlagfű pollenkoncentrációjának mért értékeit, illetve az aktuális előrejelzés szerinti időjárást is figyelembe véve azt írták, az allergiások a következő napokban számíthatnak még kellemetlen tünetekre. Bár a parlagfű már nem termel pollent, az egészségre gyakorolt hatásáról mindaddig beszélhetünk, amíg egy huzamosabb ideig elhúzódó őszi esőzés ki nem mossa a levegőből a nyár során kiszóródott polleneket.
Kiemelték, a parlagfűszezon még tart, de már a végéhez közeledik. Az előrejelzés szerint a következő időszakban csapadékmentes, hűvösebbé váló, enyhén szeles időjárás valószínű, így a pollenkoncentráció további országos csökkenése várható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.
2026. Május 16. 12:00, szombat | Belföld
A kormány felbontja a Krausz Ferenc alapítványával kötött szerződést
2026. Május 16. 11:00, szombat | Belföld
Kármán András: nincs akadálya a munka gyors elindításának
2026. Május 16. 09:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV helyzetének áttekintésétől függ a menedzsment jövője
Vitézy Dávid a MÁV helyzetének áttekintéséttől teszi függővé a döntést, hogy szükséges-e strukturális változás az állami vasúttársaság menedzsmentjében.
