Hírek
2013. Augusztus 20. 13:54, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Megérkezett a hidegfront, több járásra már kiadták a riasztást
Három északnyugati megye több járására hétfőn elsőfokú riasztást adtak ki a viharos erősségű szél miatt. Ezeken a területeken már a következő órákban számítani lehet erős széllökésekre.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Győr-Moson-Sopron, Vas és Veszprém megye több járására adták ki a citromsárga, vagyis elsőfokú riasztást az erős szél miatt.Mint kifejtették: hétfő este, késő este északnyugat felől hidegfront lép be az ország légterébe, melynek mozgása lelassul, így kedden is meghatározza időjárásunkat.
Hétfő estétől a Dunántúlon északnyugatira fordul és megerősödik, néhol viharossá fokozódik a szél. Kedd délutántól északkeleten is lehetnek 60 kilométer/óra körüli széllökések – tették hozzá.A front hatására záporok, zivatarok alakulnak ki, de a Tiszántúlon csapadék kedd késő estig nem valószínű. Intenzívebb záport, vagy zivatart 70 kilométer/óra feletti széllökés kísérhet. Néhol heves zivatar sem zárható ki, amelyhez akár 80 kilométer/óra feletti szélroham és - nagyobb jégdarabokkal - jégeső társulhat. Emellett egy-egy zivatargócban felhőszakadás is kialakulhat – írta a meteorológiai szolgálat.
A legfrissebb előrejelzés szerint keddre tizenöt megyére - Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém, Zala és Pest megyére valamint Budapestre adtak ki elsőfokú figyelmeztetést a várható heves zivatarok és felhőszakadás miatt. Míg Fejér, Somogy és Veszprém megyére a zivataroktól független viharos erősségű szél miatt is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 08:21, szerda | Helyi
Pintér Bence: Fidesz miatt óriási bajban a Győr-Szol
„Mivel erős volt a gyanúnk, hogy a Győr-Szol Zrt.-ben, a lakáskasszából elfolyt 1,7 milliárd forint csak egy nagy kirakós egyetlen darabja lehet,
2026. Április 22. 08:08, szerda | Helyi
Felkészítés is tartozott az idei állásbörzéhez
Mintegy százötven állást és gyakornoki pozíciót kínáltak a fiataloknak, akik hasznos tanácsokat kaptak az önéletrajzíráshoz és a sikeres felvételi interjúhoz is a Széchenyi István Egyetem állásbörzéjén a napokban.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 22. 07:07, szerda | Helyi
Fekete Dávid: Fontos döntés előtt a győri képviselők
„Új helyzet van:
