Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2019. December 30. 11:30, hétfő | Külföld

Meghalt egy felgyújtott beteg a bukaresti kórház műtőasztalán

Meghalt egy felgyújtott beteg a bukaresti kórház műtőasztalán

Meghalt vasárnap az a súlyos égési sérüléseket szenvedett beteg, aki december 22-én szó szerint lángra lobbant a bukaresti Floreasca kórház műtőasztalán.

A rendőrség gyilkossági osztálya hétfőn gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával vizsgálatot indított az ügyben - számolt be a maszol.ro hírportál.

A rendhagyó halálesetet az egészségügyi minisztérium ellenőrző testülete is vizsgálja. Az eddigi információk szerint a különös tűzesetet az okozta, hogy a kórház személyzete rossz szert használt a 66 éves nő bőrfelületének fertőtlenítésére, és elektrosebészeti eszközzel érintkezve a páciens bőre és a szerrel átitatódott steril mező lángra lobbant. A tüzet egy vödör vízzel eloltották, de addig a beteg testfelületének 40 százaléka égett meg.

Az esetet Emanuel Ungureanu USR-s képviselő hozta nyilvánosságra, aki a műtétet végzős sebészt, Mircea Beurant vádolta a beteg felgyújtásával.

Mircea Beuran azonban a hét végén azt nyilatkozta, bizonyítani tudja, hogy még úton volt a Floreasca kórházba, amikor a műtőben lángra lobbant a páciens.

Ungureanu vasárnap este közölte, hogy a sebész hazudik, és hétfőn az ügyészségen feljelentést tesz ellene.

Az egészségügyi minisztérium ellenőrző testülete időközben megvizsgálta a műtét jegyzőkönyvét, és kihallgatta a műtőben jelen levő alkalmazottak egy részét, de részleteket még nem közöltek, ugyanis a többi alkalmazottat hétfőn hallgatják ki.

A minisztérium közölte, ha szükséges, az országos gyógyszerészeti intézet szakembereit is kirendelik, hogy a műtőszoba orvosi felszerelését ellenőrizzék. A román egészségügyi miniszter egyébként vasárnap részvétét fejezte ki az elhunyt beteg családjának.

Forrás: origo.hu

Kép: youtube.com

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld

Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld

Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában

Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.

2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll

A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön

2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld

Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison

Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.