Hírek
2014. Január 13. 10:37, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Megkezdődött a győri házrobbanást okozó fémtolvajok pere
Megkezdődött hétfőn a Győri Törvényszéken a a győri házrobbanást okozó fémtolvajok pere.
Megkezdődött hétfőn a Győri Törvényszéken annak a négy férfinak a pere, akik a vád szerint három éve főelzáró csapot és gázórát loptak egy félig üresen álló bérházból, a kiömlő, majd berobbanó gáz több embert megsebesített, 12 otthont pedig lakhatatlanná tett.
A tárgyaláson elhangzott, hogy a házból ellopott színesfém értéke nem érte el a 20 ezer forintot, az okozott kár viszont mintegy 53 millió forint volt.
A négy vádlott közül csak egy jelent meg a bíróság előtt, ő mindvégig azt hangoztatta, nem volt ott a lopásnál, nem érzi magát bűnösnek sem abban, sem a másik vádpontban, a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó közveszély-okozásban.
Az egyik vádlott levélben arról tájékoztatta a bíróságot, hogy Olaszországban tölti börtönbüntetését, két társuk pedig a bíróság előtt megjelent fiatalember elmondása szerint Hollandiában, illetve Nagy-Britanniában dolgozik.
A győri szarvas utcában 2011. január 18-án délután történt a robbanás. A detonációban két lakó és három, éppen a gázszivárgás elhárításán dolgozó tűzoltó sérült meg, utóbbiak egyike súlyosan.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 08:23, szombat | Helyi
Idén is megrendezik a Győri Reneszánsz és Barokk Hetet
Koncerteken és mesterkurzusokon vehetnek részt a régizene kedvelői és művelői
2026. Június 27. 08:09, szombat | Helyi
Ezt javasolja a győri kórház: ennyit igyunk
A nyári hőségben a megfelelő hidratáltság kulcsfontosságú. A hosszú, meleg napok jelentősen növeli a szervezet folyadékigényét.
2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi
Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban
A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
