Hírek
2019. Július 25. 07:50, csütörtök | Külföld
Megkezdődött a milánói Scala több tonnás csillárjának tisztítása
A hatalmas, több tonnás szerkezetet minden évben csak egyszer engedik le, nyáron, amikor az intézményben nincsenek előadások. A csillárnak 383 lámpája van, ezeket egyenként átnézik.
A rendkívül aprólékos és precíz munka sok időt igényel, ezért a csillár megtisztítása 3 hetet vesz igénybe, de ilyenkor végzik el több méter magasságban azokat a javításokat is az épületben amiket év közben az előadások miatt lehetetlen véghezvinni.
A milanói Scala volt az első színház a világon, amit elektromos árammal világítottak be. Az eredeti 19. században készült csillárja a második világháborúban megsemmisült, a mostani annak a hű mása.
Forrás: hirado.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 14:00, péntek | Külföld
Donald Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel
Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
2026. Június 05. 11:00, péntek | Külföld
Ukrajnai háború - Zelenszkij Putyinnak címzett nyílt levélben sürgette a háború lezárását
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést
2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház
Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.
2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld
Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal
Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.
