Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2021. Augusztus 20. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megpróbálta felrobbantani felesége barátját

Megpróbálta felrobbantani felesége barátját

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki megpróbálta felrobbantani felesége új partnerét válóperük idején - közölte a fővárosi főügyész csütörtökön az MTI-vel.

Ibolya Tibor közleménye szerint a vádlott egy 49 éves külföldi állampolgárságú férfi, aki a 2010-es években elején költözött Magyarországra.

A vádlott 2016-ban összeházasodott egy magyar nővel, kapcsolatuk azonban 2016-ra megromlott, felesége már ekkor válni akart. A nő fél évvel később közölte a vádlottal, hogy viszonya van egy másik férfival. A vádlott őt hibáztatta a már folyamatban lévő válás miatt, ezért elhatározta, hogy csőbombát készít, majd rögzíti a férfi gépjárművén.

A vádlott elkészítette a csőbombát, majd valamikor 2019. március vége és június 1-je között, ismeretlen helyen felerősítette a sértett által használt gépkocsi aljára.

A sértett 2019. június 1-jén vette észre a gyorskötözőkkel felerősített szerkezetet, leszerelte, majd bevitte a rendőrkapitányságra, és feljelentést tett.

A robbanószerkezet, tekintettel a csőbomba rögzítésének helyére és a benne található csaknem 500 grammnyi robbanóanyagra, alkalmas lett volna az emberi élet kioltására, de a szerkezethez rögzített akkumulátorok nem működtek.

A Fővárosi Főügyészség emberölés bűntettének kísérletével, valamint robbanóanyaggal és robbantószerrel visszaélés bűntettével vádolja a 49 éves férfit, és végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását kezdeményezte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld

Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel

Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.

2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld

Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében

Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.