Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2024. Október 16. 09:17, szerda | Helyi

Megrúgták, egyik vesét ki kellett venni a győri focistának

Megrúgták, egyik vesét ki kellett venni a győri focistának

Fiatal, korosztályos válogatott játékosáért aggódik az ETO-család.

Az U19-ben szereplő Zója-Katona Márk a Diósgyőr elleni meccsen rúgást kapott a veséjére. Hazafelé a buszban rosszul lett, a miskolci kórházban életmentő műtétet végeztek rajta.

A szombati U19-es bajnoki kissé parázs hangulatú volt. A második félidő közepén Márkot a rúgás következtében le is kellett cserélni. A mindössze 16 esztendős játékvezető három sárga lapot osztott ki a meccsen. A mérkőzést 2-1-re a hajrábeli fordítás után a DVTK nyerte.

Hazafelé a buszban az ETO korosztályos válogatott játékosa egyre rosszabbul lett, Máté Győző a csapat edzője ezért mentőt hívott. Szerencsére. A veséje ugyanis megrepedt a fiatal labdarúgónak a hasüregébe folyt a vér. A miskolci kórházba szállította a rohammentő, kivették a veséjét: a nagyobb gond az volt, hogy a másik veséje nem akart elindulni. Vasárnap délelőttre jobban lett, a veséje is elindult, levették a gépről és felébresztették a mélyaltatásból.

A győri játékosok könnyek között értek haza, a csapat vasárnap aztán közös fotóval üzent Márknak: "az egész klub nevében kívánunk jobbulást és mihamarabbi felépülést, gyógyulj meg, Csöpi!" – írták.

A DVTK edzője a klub honlapján azt nyilatkozta, hogy "a legfontosabb az egészség, sokkal fontosabb mint a futball! Jobbulást és kitartást kívánunk Zója-Katona Márknak. Most ez a legfontosabb."

Úgy tudni, nem kizárt, hogy az esetnek a sérülés kapcsán folytatása is lesz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi

Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját

Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.

2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi

Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában

Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.

2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi

Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem

Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.

2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi

Változik a Dunakapu téri piac helyszíne

Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.