Városlista
2025. december 7, vasárnap - Ambrus

Hírek

2018. Augusztus 29. 06:41, szerda | Belföld

Megszűnhet a kémia és fizika tantárgy

Megszűnhet a kémia és fizika tantárgy

Készítik az új Nemzeti alaptantervet, a tervezet hivatalos ismertetése még várat magára.

a tervek szerint a pénteki tanévnyitón Kásler Miklós emberi erőforrás miniszter hozza majd nyilvánosságra. A hvg.hu a "hétpecsétes titokként" őrzött dokumentumból közölt részleteket.

- hetedik-nyolcadik osztályban összevonják a biológiát, kémiát és fizikát természettudományok tantárgy néven.
- ötödikben és hatodikban a diákok természetismeret tantárgyat tanulnak
- a kormány lemondott a 9. évfolyamos iskola bevezetéséről
- a 100 fő alatti kisiskolákat felülvizsgálják

Az új Nemzeti Alaptanterv vitaanyagának lezárása után az alaptanterv jövő szeptemberben léphet életbe.

Forrás: szeretlekmagyarorszag.hu; index.hu

Kép: Ujvári Sándor / MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom