Hírek
2022. Július 05. 10:13, kedd | Helyi
Megszűnt az osztrák családi pótlék indexálása!
Ausztria nem fizethet kevesebb szociális ellátást a migráns munkavállalóknak július 1-től!
Ausztriában a más tagállambeli állampolgár munkavállalóknak gyermekeik lakóhelyétől függetlenül ugyanolyan családi támogatásokban és adókedvezményekben kell részesülniük, mint amilyenek az osztrák munkavállalóknak járnak, mivel az előbbiek ugyanolyan módon járulnak hozzá az osztrák szociális és adókedvezmény-rendszer finanszírozásához, mint az utóbbiak – ezt állapította meg az Európai Bizottság 2022 januárban abban a perben, amelyet az Európai Bizottság indított Ausztriával szemben.
Ilyen juttatások:
• családi pótlék,
• eltartott gyermekek után járó adókedvezmény,
• Familenbonus Plus, családi adókedvezmény
• egyedüli keresőknek járó adókedvezmény,
• gyermeket egyedül nevelőknek járó adókedvezmény és a tartásdíj után járó adókedvezmény.
Az osztrák szabályozás úgy változott 2019 július 1-től, hogy akiknek a gyermekei állandó jelleggel egy másik tagállamban tartózkodnak, az érintett tagállamban fennálló általános árszínvonal függvényében kaphatták meg a családi ellátások és különböző adókedvezmények összegét.
A héten helyben hagyta a döntést az Európai Unió Bírósága a jogsértő rendelettel kapcsolatban.
Az ítélet szerint az Ausztriában dolgozó más tagállambeli munkavállalók gyermekei után járó családi támogatások és adókedvezmények indexálása a közösségi joggal nem összeegyeztethetők és a jogsértő intézkedéseket azonnali hatállyal meg kell szüntetni.
Ez azt jelenti, hogy július 1-től már a teljes összegű családi pótlékot kell folyósítania az osztrák államnak, valamint visszamenőlegesen is ki kell fizetniük az elmaradt családi ellátásokat.
Arról még nincsen információnk, hogy az elmaradt különbözet kifizetése pontosan hogyan fog megtörténni, a minisztérium tájékoztatása után pontosítani fogjuk.
Forrás: www.adoguruat.com
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi
Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját
Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.
2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi
Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában
Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.
2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi
Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem
Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.
2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi
Változik a Dunakapu téri piac helyszíne
Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.
