Városlista
2025. március 16, vasárnap - Henrietta

Hírek

2021. Február 05. 16:09, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megugrott az építőiparban az álláskeresések száma

Megugrott az építőiparban az álláskeresések száma

Az építőiparban jelentősen megugrott az álláskeresések száma - közölte a Jófogás hirdetési portál pénteken az MTI-vel miután a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó Trenkwalderrel áttekintették munkaerőpiaci adataikat.

A közlemény szerint az idei keresések alapján a legnagyobb növekedés egyértelműen az építőipari állásoknál látható, a legkelendőbb álláskategória még a szállítás és logisztika, a fizikai és a segédmunka, a személy- és vagyonvédelem, vendéglátás és idegenforgalom.

A 4700-nál is több álláshirdetést tartalmazó Jófogás adatai azt mutatják, hogy a járvány második hulláma az építőiparral kapcsolatos munkákat sújtotta legkevésbé.

Palocsay Géza, a Jófogást működtető Adevinta Classified Media Hungary Kft. ügyvezetője a közleményben kiemelte, hogy januárban 27 százalékos növekedést regisztráltak az építőipari álláskeresés kategóriában. Ez az egyetlen kategória, amely januárban még magasabb keresési számot is produkált, mint a második hullám előtt. Úgy látják, hogy Budapest és Pest megye mellett Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Győr-Moson-Sopron és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékben érhető el a legtöbb álláshirdetés.

Hozzátette, mindez összhangban van a szektort érintő állami támogatáscsomagokkal és így a lakossági részről növekvő kereslettel is. Úgy látják, hogy Budapest és Pest megye mellett Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Győr-Moson-Sopron és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékben érhető el a legtöbb építőiparhoz kapcsolható álláshirdetés.

Hamrák Viktor, a Trenkwalder munkaerő-kölcsönzési üzletágvezetője rámutatott arra, hogy a különböző szektorokkal összehasonlítva az építőiparban sokkal hamarabb történt meg a visszarendeződés. Kérdés, hogy mekkora arányban, és milyen feltételek mellett tudják őket foglalkoztatni a rohamléptékben szaporodó építőipari megrendeléseknek köszönhetően - jegyezte meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 15. 08:52, szombat | Belföld

Menczer Tamás: április közepétől postázzuk a szavazólapokat Ukrajna EU-tagságáról

Április közepétől postázzák az Ukrajna európai uniós tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója pénteken a Facebook-oldalán.

2025. Március 15. 08:48, szombat | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj

Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott.

2025. Március 15. 08:47, szombat | Belföld

Március 15. - Sulyok Tamás: a magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek

A magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek, de minden kornak, minden generációnak feladata is van

2025. Március 15. 08:46, szombat | Belföld

Átadták a HUN-REN új székházát

Lehetőséget és támogatást kell biztosítani tudósainknak, hogy Magyarországon tartsuk őket.