Hírek
2022. Augusztus 18. 09:44, csütörtök | Helyi
Megvédte Európa-bajnoki címét Szabó Bence
Szabó Bence a győri Széchenyi István Egyetem sport- és rekreációszervezés szakos hallgatója a szolnoki Furkó Kálmánnal párban, címét megvédve aranyérmet szerzett.
Könnyűsúlyú kettesben szerzett érmet a müncheni multisport Európa-bajnokság evezős versenyén, közölte honlapján az intézmény.
A kilenc sportág versenyeit magában foglaló multisport Európa-bajnokságot augusztus 11. és 21. között bonyolítják le Münchenben. A monstre rendezvényen vasárnap reális aranyesélye volt a magyar csapatnak, hiszen akkor tartották evezésben a könnyűsúlyú kettesek döntőjét, ahol Szabó Bence és Furkó Kálmán címvédőként állt rajthoz. A párosnak tavaly az olaszországi Veresében megrendezett Eb-n sikerült diadalmaskodnia, s az ellenfelek ezúttal sem tudták legyőzni őket: a második helyezett török egységre nyolc, míg a bronzérmes szlovénokra 15 másodpercet vertek rá, így elsőként lapátoltak a célba.
A kétszeres Európa-bajnok nemcsak a vízen akar bizonyítani, hanem – tudatosan készülve a sportpályafutása utáni időszakra – az iskolapadban is: a Széchenyi István Egyetemen most kezdi utolsó tanévét, és reményei szerint jövő nyáron átveheti diplomáját.
A versenyző számára a következő egy hónap is nagyon sűrű lesz. A most hétvégi országos bajnokságon hozzá kívánja segíteni a GYAC-ot, hogy megnyerje a klubok pontversenyét. A szeptemberi Egyetemi Európa-bajnokságon, majd a csehországi felnőtt világbajnokságon pedig az éremszerzést tűzte ki célul – az előbbin Szigeti Roland, a Széchenyi-egyetem hallgatója, míg az utóbbin Furkó Kálmán lesz a társa a hajóban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
