Városlista
2026. február 23, hétfő - Alfréd

Hírek

2012. Április 25. 14:11, szerda | Külföld
Forrás: mno.hu

Menekülnek a gazdagok Franciaországból

Menekülnek a gazdagok Franciaországból

A Tages-Anzeiger Vincenzo Capodici Kapuzárási pánik a francia gazdagok körében című cikkében tudósít a francia választások Svájcra gyakorolt hatásáról.

Egyre több vagyonos francia keresi a szomszédos francia–svájci ügyvédek tanácsát. Mindannyian sokkoló adóemeléstől tartanak, függetlenül attól, hogy Sarkozy hatalmon marad-e vagy sem.

Ha a szocialista François Hollande nyeri a francia elnökválasztást, a közvélemény-kutatások előrejelzéseinek megfelelően, akkor a vagyonos és magas keresetű személyeket keményen meg kívánja adóztatni. Egyre több gazdag francia foglalkozik komolyan annak a lehetőségével, hogy kivándoroljon, amiről egyöntetűen számolnak be nyugat-svájci ügyvédek és adótanácsadók. Elsősorban a Genfi-tó környéke jöhet szóba, nem utolsósorban a Waadt és Genf kantonban a gazdag külföldieknek ajánlott átalányadó miatt.

A Franciaországból érkező megkeresések száma jelentősen megemelkedett – nyilatkozta Philippe Kenel –, aki Svájcba költözni kívánó külföldieknek ad tanácsot. Az idei év első hónapjaiban annyi ügyfele volt, mint tavaly az egész évben.

Svájc mind vonzóbbá válik az adómenedéket kereső franciák számára, s ezt nem csak a mostani elnökválasztás által kiváltott politikai bizonytalanság okozza. A gazdasági válság és az adócsúcs tavalyi eltörlése is erre ösztönözte őket: ennek megfelelően egyes jövedelmek adóterhelése ismét meghaladhatja az ötven százalékot.

A legrosszabbnak számító forgatókönyv egyértelműen François Hollande győzelmével válna valóra – már amennyiben kitartana korábbi javaslata mellett, miszerint 75 százalékos adóval sújtaná az egymillió euró feletti jövedelmeket.

(Tages-Anzeiger – tagesanzeiger.ch)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.

2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld

Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát

Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.