Hírek
2022. December 05. 09:16, hétfő | Helyi
Menhelyeket látogathatnak és kutyát is sétáltathatnak a gyerekek

Több mint 120 ezer gyerek részvételével indul hétfőn az Állatvédelmi témahét.
A december 5. és 9. között online, illetve külső helyszíneken is zajló program egy egyedülálló közoktatási kezdeményezés, hiszen eddig nem volt olyan országos, egy hetet felölelő program, melyben nagy hangsúlyt fektettek az állatokkal való helyes bánásmódra és a fenntartható állatvédelemre, közölték a szervezők.
A rendezvénysorozat pedagógusok és civil szervezetek részvételével az oktatás az óvodás, általános iskolás és középiskolás korosztály szemléletformálására fókuszál. A Magyar Állatkertek Szövetsége és az Országos Rendőr-főkapitányság közreműködésével az online oktatás mellett a gyermekek számos izgalmas külső tevékenységen is részt vehetnek, de a kutyasétáltatás és menhelylátogatás is része a programnak.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Február 06. 09:15, hétfő | Helyi
A NAV is készül a Valentin-napra
A virágot, ajándéktárgyakat és a csokoládékat értékesítő boltokat ellenőrzi a NAV a következő napokban Győr-Moson-Sopron megyében.
2023. Február 06. 08:15, hétfő | Helyi
Hathetes kölyökkutyákra bukkantak Hegyeshalomnál egy román autóban
Bőröndök alá rejtve, alig hathetes kölyökkutyákat találtak a pénzügyőrök egy román kocsi csomagtartójában. Hegyeshalomnál ellenőrizték a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai a Németországba tartó autóst.
2023. Február 06. 07:15, hétfő | Helyi
Még lehet pályázni a Kantharosz Gálára
Folyamatosan érkeznek a pályázatok az idei Kantharosz Gálára, a szervezők azonban egészen február 17-ig várják a jelentkezőket.
2023. Február 05. 09:16, vasárnap | Helyi
A Dunaújváros ellen is jó játékkal rukkolt elő az Uni Győr GYVSE
A bajnokság két százszázalékos csapata, a Ferencváros és a Dunaújváros ellen is jó játékkal rukkolt elő az Uni Győr GYVSE női vizilabda csapata.