Hírek
2011. December 01. 07:29, csütörtök |
Helyi
Forrás: Nyugathír
Mentesítő vonatként érkezik szombaton Győrbe az Aranycsapat-mozdony
A várhatóan megnövekvő utasforgalomhoz igazodva Győr-Moson-Sopron megyét is érintő mentesítő vonatot közlekedtet a MÁV-START Zrt. december 3-án, szombaton Budapest-Keleti pályaudvar és Bécs Westbahnhof között.
Különlegességként a szerelvényt a múlt héten - a magyar fociválogatott 1953-as angliai 6:3-as sikerének évfordulóján - bemutatott Aranycsapat-mozdony vontatja. A mintegy 20 méter hosszú, impozáns mozdonyt a csapat 11 játékosának arcképe díszíti, mintegy 100 négyzetméternyi felületen. A vonat menetrend szerint a Keleti pályaudvarról 7 óra 20 perckor, a 7. vágányról indul és az alábbi állomásokon áll meg, ahol az utasoknak lehetőségük van fel- és leszállásra:
Budapest-Keleti pályaudvar 7:20
Kelenföld 7:34
Tatabánya 8:18
Győr 9:09
Mosonmagyaróvár 9:31
Hegyeshalom 9:41
Wien Meidling 10:30
Wien Westbhf. 10:52
A Bécsből Budapest-Keleti pályaudvarra közlekedő mentesítő vonat 18 órakor indul, és az alábbi állomásokon áll meg, ahol az utasoknak lehetőségük van fel- és leszállásra:
Wien Westbhf. 18:00
Wien Meidling 18:16
Hegyeshalom 19:12
Mosonmagyaróvár 19:20
Győr 19:42
Tatabánya 20:30
Kelenföld 21:14
Budapest Keleti pályaudvar 21:31
A vonat - az oda-vissza útra - felnőtteknek már 25 eurós, gyermekeknek 6-14 éves korig már 12,50 eurós menetjeggyel is igénybe vehető.
A kényelmes utazás érdekében javasolja a vasúttársaság tisztelt utasainak, hogy az ülőhelyüket is biztosítsák a fakultatív módon megváltható helyjegy megvásárlásával. További információk a www.mav-start.hu oldalon találhatók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi
Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját
Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.
2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi
Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában
Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.
2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi
Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem
Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.
2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi
Változik a Dunakapu téri piac helyszíne
Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.
