Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2023. Szeptember 06. 07:15, szerda | Helyi

Meztelenül, szigonypuskával pontyra támadó orvhalászt fogtak Győrnél

Meztelenül, szigonypuskával pontyra támadó orvhalászt fogtak Győrnél

Egy régóta figyelt orvhalász, meztelenül úszva a folyóban szigonypuskájával lőtt pontyot hozott ki a partra. Az orvhalász ellen eljárás indult.

A Sporthorgászegyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége osztotta meg a nem mindennapi eseményt a honlapjukon. Mint írják a halőrök egy ismerős autót láttak Győrnél, a szigetközi úton. Az éjszakai életben is ismert illetőt korábban egy másik helyszínen is figyelték halgereblyézés miatt, de elkapni akkor nem sikerült.

Most azonban a kocsijánál várták a férfit. Az orvhorgász ekkor meztelenül, egy szigonypuskával a kezében és egy hátizsákkal indult neki a holtágnak. A férfi végül egy három kilogrammos ponttyal ballagott ki a vízből, amikor tetten érték.

A halőrök visszatartották, rendőrt hívtak, akik a már nem makulátlan előéletű orvhalászt elvitték a kapitányságra. A Halőrök információi szerint a rapsic több esetben a parton rejtette el a kilőtt halakat, majd később visszament értük.

Az orvhalász ellen a szövetség a rendőrségen és az illetékes halászati hatóságnál is feljelentést tett.

Fotó: Sporthorgászegyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 08:25, csütörtök | Helyi

Mi lesz a hulladékkal május 1-jén, pénteken?

Nincs változás, viszik a szemetet pénteken a szokott rend szerint, a hulladékudvarok viszont zárva lesznek az ünnepnapon.

2026. Április 30. 08:08, csütörtök | Helyi

Visszatér régi helyszínére a győri majális

Szabadtéri mozi és szimultán sakkverseny is várja az érdeklődőket az idei győri majálison.

2026. Április 30. 07:05, csütörtök | Helyi

Ötvennégyen máris közelebb kerültek a joghoz

Az egyetem jogi kara idén is lefolytatott egy előkészítő programot a jelentkezőknek, összesen 54-en vettek benne részt.

2026. Április 29. 08:23, szerda | Helyi

Reagáltak Borsi közgyűlési felszólalására: Ne takarózzanak a plakátunkkal, inkább nézzenek Önök is tükörbe!

A győri közgyűlés április 24-i ülésén Borsi Róbert, a Fidesz-KDNP frakció képviselője is felszólalt a gyűlöletkeltő plakátok kihelyezéséről és annak szabályozásáról szóló vitában.