Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2014. Augusztus 14. 06:00, csütörtök | Belföld

Mi a gyes feltétele? Jogos kérdés

Mi a gyes feltétele? Jogos kérdés

A gyesbe beszámítják az szakmunkás képzésben volt gyakorlatot is? Ezzel a kérdéssel kereste meg egy olvasó az onlinejogsebesz.hu szakérőit. Ne feledje, joga van kérdezni!

Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy a gyesbe beszámítják az szakmunkás képzésben volt gyakorlatot is?
Köszönöm válaszát előre is!

2014. 06. 22.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A gyes alanyi jogon járó juttatás, amely a gyermek 3. életévének betöltéséig jár, amennyiben a gyermek a szülő háztartásában él. A gyes tehát független a munkaviszonytól, szolgálati és egyéb jogviszonyoktól.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Csomós Lilla Annamária ügyvéd
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén