Hírek
2011. Szeptember 19. 07:17, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Mi lehet a következménye a végtörlesztésnek?
Nem utasíthatják el a bankok a devizahitelesek végtörlesztési kérelmét - derül ki a Rogán Antal fideszes országgyűlési képviselő erre vonatkozó javaslatából.
A tervezet azt is előírja, hogy aki végtörleszt, annak mindent vissza kell fizetni: a korábbi áthidaló kölcsönét, vagy az árfolyamrögzítés miatt a gyűjtőszámlán felgyülemlett tartozást is.
Több száz milliárd forint veszteség érheti a bankokat a végtörlesztéssel, egyes elemzők szerint.
A Vasárnap reggel című lap azt írja: szakértők arra figyelmeztetnek, hogy ha a devizahitelesek legalább fele élne a lehetőséggel, az mintegy 650 milliárd forintjába kerülne a pénzintézeteknek. A Pénzügykutató Zrt. tudományos főmunkatársa pedig a forint várható gyengülésére figyelmeztet a Vasárnapi Híreknek adott interjújában. Várhegyi Éva szerint a devizaadósság törlesztése során a bankok eurót, frankot vesznek, és forintot adnak el a piacon. A forint gyengülése viszont azzal járhat, hogy olyanok is visszafizetik devizahitelüket, akik erősebb forintárfolyam mellett ezt nem tették volna meg. A szakértő szerint az a bank viszont jól jár, amelyik a legtöbb forinthitelt nyújtja a konkurencia devizahiteleseinek, a kölcsönük visszafizetéséhez.
A minimálbér emelését javasolják
Szakértők szerint a minimálbér emelésére van szükség ahhoz, hogy a szuperbruttó és az adójóváírás kivezetésével ne járjanak rosszul a kisjövedelműek.
Angyal József okleveles adószakértő úgy számol: ehhez legalább 15 ezer forintos emelkedésre lenne szükség. A szakember jó irányúnak tartja a Nemzetgazdasági Miniszter által bejelentett jövő évi költségvetési változtatásokat, de úgy véli: a jelenlegi körülmények között szerencsésebb és takarékosabb lenne - akárcsak átmenetileg is - az egykulcsos adórendszer helyett egy progresszív, 4 kulcsos adórendszer bevezetése. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
2026. Április 25. 17:56, szombat | Belföld
Orbán Viktor visszaadja mandátumát, Gulyás Gergely lesz a Fidesz frakcióvezetője
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát
