Hírek
2011. Július 01. 14:45, péntek |
Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online
Michelisz visszatér a szép emlékű portói utcákra
A hét végén a portugáliai Portóban érkezik el féltávjához a 2011-es túraautó-világbajnokság idénye. A Zengő Dension Team színeiben induló Michelisz Norbert két év után visszatér egyik legnagyobb sikerének színhelyére, a szűk, de g
Szoros küzdelem várható Portóban, a bajnokság hatodik fordulójában, hiszen egy autó kivételével mindegyik versenyző az idei szabályok szerint épített 1.6 literes turbómotorral indul Portugáliában. Az esélyek kiegyenlítése érdekében a Michelisz Norbert által is vezetett BMW 320 TC csak 30 kilogramm büntetősúlyt kap, míg a Sunred SR León 1.6T (valójában Seat, csak éppen a gyár már nem adja a nevét a projekthez) minimum súlyából 20 kilogrammot engedtek is.
Hirdetés
Stefano D'Aste személyében visszatérő versenyzőt is köszönthet a mezőny, az olasz pilóta BMW 320 TC-vel áll rajthoz idén először a WTCC mezőnyében.
„A portugáliai hétvége igazi csemege lesz a nézőknek és versenyzőknek egyaránt – mondta Michelisz Norbert, aki 2009-ben Portóban harcolta ki élete második WTCC szereplését, köszönhetően a Seat León Európa-kupa vasárnapi futamán aratott győzelmének. – A pálya annyira összetett vezetést igényel, hogy nem lehet előre megmondani, milyen karakterisztikájú autók lesznek előnyben. Ráadásul közel fekszik a tengerparthoz, így az időjárás nagyon hirtelen változhat. Ez az egyik legjobb városi pálya, ahol valaha versenyeztem. Itt várhatóan kiderül, hogy kik az igazán jó versenyzők."
Az 50 pontjával az összetett 8. helyén álló Michelisz felfüggesztett rajtbüntetéssel vág neki a viadalnak, ezért vigyáznia kell a portói versenyeken.
Péntek kora délután a teszttel veszi kezdetét a portói száguldás, szombaton a délutáni időmérőt 16 órától az Eurosport2 közvetíti. A vasárnapi első versenyt 13 órától, a másodikat 17.30-tól közvetíti élőben az Eurosport.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 15:00, szombat | Sport
Premier League - Kikapott Birminghamben, még nem BL-résztvevő a Liverpool
A Liverpool simán kikapott az Aston Villa otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 37., utolsó előtti fordulójának pénteki nyitómeccsén, így még nem tudta bebiztosítani szereplését a Bajnokok Ligája következő idényében.
2026. Május 14. 15:00, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Az RTL megszerezte a teljes jogcsomagot 2027-től
Vidus Gabriella, az RTL Magyarország vezérigazgatója bejelentette, hogy a csatorna a 2027/28-as idénytől kezdve megszerezte a labdarúgó Bajnokok Ligája teljes jogcsomagját.
2026. Május 11. 08:00, hétfő | Sport
Labdarúgó NB II - Nyert a Honvéd a rangadón, nincs még bajnok
2026. Május 10. 08:39, vasárnap | Sport
MOL Magyar Kupa - A Ferencváros hosszabbításban vívta ki a 25. diadalát
A Ferencváros hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a Zalaegerszeget a MOL Magyar Kupa szombati döntőjében, így a következő szezonban legalább az Európa-liga selejtezőjében indulhat.
