Hírek
2025. Augusztus 08. 08:11, péntek | Helyi
Micsoda? Vivaldi 3D-ben
1725-ben, éppen háromszáz éve, egy különleges hajó futott be Velence kikötőjébe. Fedélzetén egy küldemény: Antonio Vivaldi frissen nyomtatott kottája, A Négy Évszak – egy mű, amely örökre átírta a zene történetét. Három évszázaddal később, 2025-ben ennek az eseménynek állít emléket egy lenyűgöző?, vizuális koncertélmény: a “Magic of Vivaldi” – A Négy Évszak.
A Győri Filharmonikus Zenekar bemutatja az októberben Győrben debütáló Magic of Vivaldit, Bogányi Tibor karmester, rendező és Zászkaliczky Ágnes képzőművész legújabb közös alkotását, ahol a zene, a látványvilág és a táncművészet páratlan harmóniában kelnek életre. A produkció egy nemzetközi turnéra készülő, 3D-s multimédiás előadás, amely új értelmet ad Vivaldi örök érvényű művének.
A zenei világot a Győri Filharmonikus Zenekar, a mozgásművészetet a Budapest Táncszínház képviseli, így együtt teremtenek egy összművészeti utazást a közönség számára – egy koncertélményt, amely összeköti a múltat és a jövőt.
Az előadás a 2025/26-os Nikisch Artúr, Richter János, Varga Tibor, Sándor János hangversenybérletekhez ajándékba jár.
(Fotó, forrás: GyFZ)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 08:06, csütörtök | Helyi
A játék jó – de a tested a legfontosabb kontrollod
Az úgynevezett „gamer életmód” mozgásszervi hatásait mutatta be a Mozgásklinika és a Széchenyi István Egyetem közös rendezvénye Győrben.
2026. Március 05. 07:06, csütörtök | Helyi
Léket kapott egy teherszállító uszály Vámosszabadinál
Uszadékfával ütközött és léket kapott egy ezer tonna búzát szállító teherszállító uszály Vámosszabadinál, a hajó a rakomány átpakolása után várhatóan ezen héten indulhat tovább.
2026. Március 04. 08:24, szerda | Helyi
Az Év Sporolója Gála Győrben
1995-től adja át az év legjobb győri sportolóinak a díjat a Győri Sportcsillagok Emlékeit Gyűjtő Alapítvány.
2026. Március 04. 08:08, szerda | Helyi
Megint megrongáltak egy nyilvános vécét
Újabb nyilvános illemhelyet rongáltak meg Győrben – derült ki a Győr-Szol Zrt. közleményéből. Most az Eötvös park vécéje nem üzemel a vandalizmus miatt.
