Hírek
2018. Szeptember 12. 07:18, szerda | Belföld
Milliárdos épületkorszerűsítés indul a Kaposvári Egyetemen
Korszerűsíti több épületét és oktatáshoz szükséges eszközöket vásárol mintegy 1,2 milliárd forintból a Kaposvári Egyetem (KE).
Borbás Zoltán, az egyetem kancellárja elmondta: a 2020 tavaszáig tartó, teljes egészében európai uniós és hazai pályázati támogatásból megvalósuló fejlesztés keretében megújul az egyetem fő- és agrárműszaki épülete, s berendeznek egy úgynevezett kompetenciafejlesztő labort.
A főépület modernizálása, benne többfunkciós előadótermek kialakítása, lehetőséget ad arra, hogy az intézmény a nagyobb létszámú oktatási, szakmai programok, országos és nemzetközi konferenciák megtartása mellett kis létszámú gyakorlati oktatást is hatékonyan folytathasson. A labor létrehozása pedig üzleti folyamatok modellezésére szolgál, támogatva a hallgatók későbbi vállalkozóvá válását.
Az elnyert pénzből oktatási eszközöket is beszereznek, fejlesztik a központi informatikai infrastruktúrát, bővítik a vezeték nélküli internethálózatot.
A Kaposvári Egyetemen 2700-an tanulnak, az intézmény agrár- és környezettudományi, gazdaságtudományi, pedagógiai és művészeti területen képez diákokat.
Forrás: origo.hu
Kép: szinhaz.org
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
