Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2025. Március 19. 07:10, szerda | Helyi

Mindenütt feloldotta a tűzgyújtási tilalmat a Nébih

Mindenütt feloldotta a tűzgyújtási tilalmat a Nébih

Keddtől Magyarországon sehol nem marad érvényben a tűzgyújtási tilalom – olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján közzétett tájékoztatóban.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságával egyeztetett intézkedést a biomasszát átnedvesítő csapadékos időjárással indokolták, emiatt ugyanis nem fenyeget tűzveszély Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegyében sem. Jelenleg már csak ezeken a területeken érvényes a tilalom, a körültekintés ugyanakkor továbbra is indokolt mindenütt.

Hangsúlyozták, hogy a a tűzgyújtásra vonatkozó előírásokat továbbra is be kell tartani, erdőkben csak kijelölt és kiépített tűzrakó helyen, szélcsendes időben lehet tüzet rakni úgy, hogy a környezetet ne veszélyeztesse. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, távozás után gondosan el kell oltani. Pillanatnyi odafigyeléssel akár többhetes tűzoltás és évtizedes helyreállítás előzhető meg.

A tűzgyújtási szabályokról a www.erdotuz.hu honlap tájékoztat részletesen.

(Szöveg: mti, fotó: storyblock)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi

Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény

A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.

2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi

Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre

A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:

2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi

Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben

Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.

2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi

Téli károk után tavaszi helyreállítás

Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.