Városlista
2026. április 6, hétfő - Vilmos, Bíborka

Hírek

2018. Július 24. 12:59, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Mintegy 108 ezren jelentkeztek egyetemekre, főiskolákra

Mintegy 108 ezren jelentkeztek egyetemekre, főiskolákra

Mintegy 108 ezren jelentkeztek valamelyik felsőoktatási intézménybe - mondta Stéger Csilla, az Oktatási Hivatal felsőoktatási elnökhelyettese kedd reggel az M1 aktuális csatornán.

Az elnökhelyettes emlékeztetett, szerdán hirdetik ki a ponthatárokat az egyes intézményekben. Az adatokat a www.felvi.hu honlapon teszik majd közzé.

Elmondta, a legnépszerűbb szak a gazdálkodás és menedzsment, de nagy az érdeklődés az informatikai, az ápolói és a pedagógusképzés iránt is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.