2024. augusztus 3, szombat - Hermina

2016. Április 09. 21:00, szombat | Helyi
Forrás: gyorikosar.hu

Közel voltunk a bravúrhoz

A Miskolc hazai pályán legyőzte a Győrt a női kosárlabda NB I elődöntős párharcának első mérkőzésén, szombaton.

DVTK: Czank 6/3, LIHTAROVIC 20, HODGES 16/6, JOVANOVIC 20, SZÉCSI 10. Cs.: Horváth B. 3/3, Szabó P. 2, Bálint R. 2, Rasheed 3/3. Edző: Maikel López.

GYŐR: RADOCAJ 14/3, Chaney 6, Laklóth 5/3, Grigalauskyte 11/3, GOREE 16. Cs: VARGA ZS. 17/9, Koch, Horváth K., Horváth L. 4. Edző: Völgyi Péter.

Czank Tímea büntetőjével indult a bajnoki elődöntő első meccse, majd Jovanovic közelről talált be (3-0). Goree is dobott egy kosarat, de újra jött Jovanovic (5-2). A 4. percben Radocaj középtávolról, Szécsi, valamint Jovanovic közelről talált be (9-4). Időt kért Vökgyi Péter, majd a hazaiak a 7. percben megugrottak (15-6). A szakasz hajrája nekünk sikerült jobban, 18-10 után már csak mi szereztünk pontot, így nyílt volt a találkozó (18-16).

A második negyed is Czank-kosárral kezdődött, s tartotta szűk előnyét a DVTK (24-22, 26-24, 28-27). A 16. percben Varga Zsófia triplájával étvettük a vezetést, majd Radocaj és Rasheed is dobott egy-egy hárompontost (31-33). A 18. percben felpörögtek az események Radocaj és Lihtarovic is középtávolról dobott kosarat gyors egymásutánban, majd utóbbi büntetőkből is sikeres volt (35-35). Chaney büntetőire Lihtarovic hármassal felelt, így ha minimálisan is, de vezetett a DVTK (38-37), s ez a szünetig nem is változott (43-42).

Jovanovic kosara nyitotta a harmadik negyedet, tőlünk Goree volt eredményes. Fej fej mellett haladt a két gárda, egészen a negyed hajrájáig. Addig két-három pontnál nem volt nagyobb a differencia, ám a 29. percben 58-55 után ey 5-0-val "lélegzetvételhez" jutott a mskolci gárda (63-55), a negyed végén még Radocaj talált be (63-57).

Nem estek sűrűn a kosarak a zárószakaszban, a 34. percben Varga találatával megint csak kettő volt közte (63-61). A diósgyőriek edzője időt kért, ami után egy 10-0-át produkáltak a hazaiak (73-61). Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a párharc első felvonása, a végén azért még tíz ponton belülre jöttünk fel (82-73), de a két nyert meccsig tartó párharcban az állás 1-0 a DVTK javára. Folytatás szerdán 18 órakor Győrben.

Völgyi Péter: - Nem tudtuk kihasználni a palánk alatti fölényünket, a DVTK gyorsabb kosárlabdát játszott, mint szokott, s a meccs kritikus pillanataiban jobban koncentrált. Ez pedig eldöntötte a mérkőtést, de nem adjuk fel, szerdán szeretnénk kiharcolni a harmadik mérkőzést.

2024. Augusztus 02. 09:13, péntek | Helyi

Indul a pótfelvételi: tavaly a Széchenyi-egyetem rekordot döntött

Július 30-tól indult a pótfelvételi: augusztus 7. éjfélig adhatják le jelentkezésüket azok, akik a július 24-ei ponthatárhúzáson egy intézménybe sem nyertek felvételt.

2024. Augusztus 02. 08:14, péntek | Helyi

Interaktív, játékos módon tanulnak angolul a táborozók

Angol nyelvi tábort tartanak a Generációk Házában, ahol a 4-10 éves gyermekek játékos formában tanulnak angolul beszélni.

2024. Augusztus 02. 07:12, péntek | Helyi

Omlásveszély: tényleg a körbekerítés a megoldás?

Győr három ikonikus épületét is körbekerítették „omlásveszély” miatt. Járdát, illetve parkolót zártak el emiatt.

2024. Augusztus 01. 09:14, csütörtök | Helyi