Hírek
2024. November 08. 14:44, péntek | Helyi
Modern gyógyszerlogisztikai központot épít a PHOENIX Győrben
A nyugat-magyarországi régió gyógyszerellátásának fejlesztése érdekében a PHOENIX Pharma Zrt. egy 6550 m2 alapterületű, korszerű gyógyszer-nagykereskedelmi központot és irodaépületet alakít ki Győrben. A zöldmezős beruházás érték
A gyógyszertárak, kórházak, és közvetetten a lakosság hosszú távon is folyamatos és biztonságos, magas szakmai színvonalú gyógyszerellátásának biztosítása a PHOENIX Pharma célja az új logisztikai központ kialakításával. A gyógyszerek készletezését és kiszállítását innovatív raktártechnológia segíti majd, amellyel tovább rövidíthető a rendelés beérkezése és a kiszállítás közötti idő.
„A PHOENIX Pharma Magyarország meghatározó gyógyszer-nagykereskedelmi vállalata, ma már minden második doboz gyógyszert mi szállítjuk a gyógyszertárakba. Hat logisztikai központunk közül a győri látja el gyógyszerekkel az észak-dunántúli régió patikáit és kórházait. A beruházás megvalósításával szeretnénk megköszönni a gyógyszerészek bizalmát és az eddiginél is hatékonyabban támogatni őket a lakosság magas szintű gyógyszerellátásában” – hangsúlyozta Kaló Tamás, a PHOENIX Pharma Zrt. vezérigazgatója.

A logisztikai központ tervezésénél a PHOENIX a hatékonyság mellett a környezetvédelmi és fenntarthatósági szempontokat helyezte előtérbe. Az 5500 m²-es egybefüggő raktárterületet a LEAN szemlélet figyelembevételével alakítják ki, amellyel megszüntetik a felesleges árumozgatást és optimalizálják minden egyes doboz gyógyszer logisztikai folyamatait. Beépítésre kerül egy 1700 készítmény kiszolgálására alkalmas komissiózó automata, amely a megrendelt gyógyszerek több mint 60%-át helyezi a kiszállító ládákba. A CO2-kibocsátás csökkentése érdekében egy modern, fosszilis energiahordozóktól mentes hűtő-fűtő rendszert hoznak létre, melyet a tetőn elhelyezett nagyteljesítményű napelemrendszer támogat majd. A gyógyszerkiszállítás során pedig előtérbe helyezik az elektromos autók használatát, melyeket a napelemrendszer lát majd el tiszta energiával.
„A teljes mértékben önerőből megvalósuló beruházás műszaki tervei készen állnak, az épület és a raktártechnológia jövő év végére kerül kialakításra. Az üzemszerű működés a raktár hatósági engedélyezését követően, 2026 első félévében indul. Külön öröm számunkra, hogy ez épp egybeesik majd a PHOENIX Pharma Zrt. 30 éves születésnapjával, így a kerek évfordulón tudunk ezzel a különleges ajándékkal kedveskedni a gyógyszerészeknek, akik reményeink szerint már közvetlenül az indulás után tapasztalni fogják az eddiginél is gyorsabb és pontosabb ellátást” – mondta Kaló Tamás. „Fontos mérföldkő a PHOENIX tevékenységében, és a hazai gyógyszerellátás szempontjából is a Győri Logisztikai Központ megvalósítása. A PHOENIX elkötelezett a gyógyszertárak és kórházak, illetve a lakosság gyógyszerellátásának folyamatos fejlesztése mellett” - összegezte a Társaság vezérigazgatója.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
