Hírek
2020. Március 04. 06:25, szerda | Belföld
Mulasztás: Felelőtlen orvos miatt belehalt egy beteg a sérülésébe
Pénzbüntetésre ítélt a bíróság egy orvost, mert az nem kezelte rendesen az egyik betegét, aki később belehalt a sérülésébe.
A sürgősségi betegellátó osztályon dolgozó orvos 2016 március végén kezelt egy mentővel bevitt beteget, aki elesett otthon. A háziorvosi beutalóján és a mentőszolgálat dokumentációs lapján is az volt, hogy combnyaktörése van. Ennek ellenére az orvos nem vizsgálta meg, hogy kizárható-e a combnyaktörés, hanem csak a könyöksebével és a térd sérülésével foglalkozott. Miután betegnek ellátta a könyökét, a térde miatt pedig fájdalomcsillapítót javasolt, kontrollvizsgálatra a háziorvoshoz irányította.
Két nap múlva a beteg állapota romlott, és a háziorvos ismét combnyaktörés miatt a sürgősségi osztályra küldte. A beteg - bár az orvosok mindent megtettek érte - aznap meghalt.
A bíróság a közleményében kiemelte, hogy a kezelőorvos vizsgálatának a beteg minden panaszára ki kell terjednie, így az orvosnak mindenképpen ellenőriznie kellett volna a háziorvos és a mentőszolgálat diagnózisát is. Az ítélet szerint ennek kihagyása, a késői célzott kezelés elősegítette a beteg állapotának romlását. Azt azonban nem lehetett kétséget kizáróan megállapítani, hogy az orvos szabályszegése közvetlen ok-okozati összefüggésben állna a beteg halálával.
A pécsi bíróság foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés miatt hatszázezer forintos pénzbüntetésre ítélte az orvost. Az ítélet jogerős.
Forrás: origo.hu
Kép: Illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
