Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2022. Június 28. 10:15, kedd | Helyi

Mutatjuk hol gyérítik a szúnyogokat kedden

Mutatjuk hol gyérítik a szúnyogokat kedden

Folytatódik a földi kémiai szúnyoggyérítés Győr területén.

Amennyiben az időjárási körülmények engedik, június 28-án, kedden földi kémiai szúnyoggyérítést végeznek Győr területén. A melegködös és ULV technológiával működő berendezések a tervek szerint az alkonyat utáni órákban dolgoznak.

Június 28-án, kedden a következő területeken várható a melegködös és ULV technológiával működő, földi kémiai gyérítést végző berendezések feltűnése:

  • Pnnyédi töltlés
  • Révfalusi töltés
  • Víziváros
  • Sárás
  • Győr-Károlyháza
  • Győrszentiván Kertváros
  • Likocs ártér
  • Bécsi úti kertek
  • Holt-Marcal
  • Marcalvárosi kiserdő
  • Górédűlő
  • Rabkert
  • Nádorvárosi temető
  • Kismegyer
  • Gyirmót horgászfalu
  • Gyirmót
  • Ménfőcsanak
  • Sziget-Újváros
  • Révfalu – Egyetemváros
  • Szeszgyári lakótelep
  • Likócs

A melegködös gyérítést végző szerkezet működése zajhatással jár, ezért a szolgáltató kéri a lakosság elnéző türelmét. A földi kémiai gyérítés idejére a szabadban tárolt gyermekjátékokat, élelmiszereket, evőeszközöket, a szabadban szárított ruhákat javasolt összegyűjteni vagy letakarni. A kezelés idejére és az azt követő egy órában javasolt az ablakokat, ajtókat zárva tartani és a külső levegőt bejuttató mesterséges szellőztető berendezéseket kikapcsolni. A kezelt területen termő zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztás vagy feldolgozás előtt ajánlott megmosni. A kezelést végző gépkocsi közvetlen közelében tartózkodni nem szabad.

A szolgáltató felhívja a figyelmet arra, hogy a vérszívók elleni küzdelem sikeréhez a lakosság is hozzájárulhat. Mivel a házak közötti területre, a lakóingatlanokhoz tartozó kertekbe közvetlenül nem juthatnak el a szolgáltató járművei, ezért fontos, hogy a magánszemélyek otthonaikban és közvetlen környezetükben megszüntessék azokat a vízgyűjtőket, amelyek a szúnyogok szaporodását segítik. Ez minden olyan edény, eszköz lehet – virágcseréptől az öntözőkannán keresztül az esővízgyűjtőig –, melyekben a víz hosszabb ideig megáll.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 08:27, szombat | Helyi

Táncra perdítik az egész várost

Öt napon át ismét Győr lesz a tánc fővárosa.

2026. Május 16. 08:09, szombat | Helyi

Eredetvédett lesz a rajnai rizling Pannonhalmán

Eredetvédetté teszi a rajnai rizlinget a Pannonhalmi Borvidék.

2026. Május 16. 07:07, szombat | Helyi

Több milliárdos forrásból fejleszt az egyetem

Új laborokkal, korszerű digitális eszközökkel és megújult tantervekkel erősítette képzéseit a Széchenyi István Egyetem egy európai uniós támogatásból megvalósuló fejlesztési program révén.