Hírek
2016. Március 01. 10:11, kedd | Sport
Nagy Benjámin: Tesztnapok az olasz verseny előtt
Beni az Adria Karting Raceway-n gokart tesztelés és kilométer gyűjtés véget vett részt 2016.02.26-28. között.
Miként értékeled ezt a három napot?
- A három nap alatt huszonhatszor tudtam bemenni a pályára, ahol átlagosan húsz kört mentem. Ez nagyjából majd hétszáz kilométer volt.
Összességében úgy érzem, hogy szellemileg, fizikailag, testileg készen állok a szezonkezdésre.
- A pénteki napon száraz körülmények között tudtunk edzeni, 11 bemenetelt teljesítettem. Ez a nap arról szólt, hogy megtanuljam a pálya íveit, próbáltuk a gokartot erre száraz pályára beállítani. A beállítás egészen jól sikerült, és fel tudtam venni a tempót a többi tesztelő sporttársammal.
- Szombaton esős körülmények között mentem a pályán. A nap elején nehezen rázkódtam be a tesztkörökbe, ugyan is az esős beállításokkal teljesen másképp kell vezetni a gokartot mint a szárazzal. Dél tájban már a tempóm ismét a régi volt, így a többiekkel együtt tudtam haladni.
Nagy csúszós volt a pálya, kerülni kellett a felgumizott részeket, mert az csúszik ilyenkor a legjobban, volt is e-miatt gondom. Ugyanis egyszer háromszor 360 fokot sikerült pördülnöm mire megállt a gokart alattam.

Ez volt az első ilyen jellegű megpördülésem, de utána mentem mintha semmi sem történt volna.
Egy nagyobb kategóriás DD2-es gokartot terelgető versenyzővel gyakoroltuk egymás előzését a pályán.
Nagy örömmel tölt el, hogy a szombati nap közepére le tudtam küzdeni az esős pályán való félelmemet.
- A vasárnapi a nap próbálgattuk még az áttételeket, a beállításokat. A jó beállítások miatt már elfogadható köröket tudtam menni. Az edzőmmel és a szerelőmmel folyamatosan egyeztettünk, hogy miként kell mennem a pályán a jobb időeredmény elérése érdekében. Gyakoroltam a fékezéskor a testsúlyáthelyezéseket.
Délig voltam fent a pályán, akkor már nem esett az eső, vizes volt még az aszfalt, és a köridőm is már javult.
Az első versenyig még Kecskeméten és a Fit 4 Race-nél veszek részt
edzéseken. Igyekszem az itt megszerzett tapasztalatokat majd a versenyen kamatoztatni.
Köszönöm az egész csapatnak a támogatását, a tudásuk átadását.
Az első versenyem Olaszországban lesz március 25-27 között.
Fotó: Nagy Kinga
- Hajósi Miklós -
www.hajoka.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 07:35, kedd | Sport
Labdarúgó NB I - Tartja a lépést az ETO-val a Ferencváros
A címvédő Ferencváros 3-1-re nyert az MTK Budapest vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának hétfői zárómérkőzésén, ezzel újra három pontra van a listavezető ETO FC Győrtől.
2026. Február 23. 07:43, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Látványos, hétgólos meccsen hozta el Paksról a három pontot az éllovas Győr
Az éllovas Győr izgalmas mérkőzésen 4-3-ra nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.
2026. Február 21. 17:00, szombat | Sport
IFFHS: kupatörténeti csúcs az FTC-Ludogorec párharc
Futballhistóriai rekordot állít fel a Ferencváros és a Ludogorec azzal, hogy a mostani európai kupaszezonban, a jövő héten ötödször is találkozik egymással - írta pénteki anyagában az IFFHS.
