Hírek
2012. Január 22. 09:30, vasárnap |
Helyi
Forrás: MTI
Napelemekkel szerelik fel a körjegyzőséget és az iskolát is Bakonyszentlászlón
Áramot "termelő" napelemekkel szerelik fel az iskolát és a körjegyzőséget Bakonyszentlászlón.
Az önkormányzat megtakarítást vár a beruházástól, csakúgy, mint az idősotthon tavaly elkészült fűtéskorszerűsítésétől, amelynek eredményeként legalább egymillió forinttal csökken az idei fűtésszámla - mondta a Győr-Moson-Sopron megyei település polgármestere az MTI-nek.
Sebestyén Vince (független) közölte: a tervek szerint június végéig elkészül az oktatási intézményt és a körjegyzőséget érintő fejlesztés, 27 millió forintos ráfordítással. A projekt összköltségének 85 százalékát a Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) keretében európai uniós támogatásként nyerte el a nem egészen 2000 lakosú község önkormányzata.
Az egészségház és az idősek otthona fűtését részben ugyancsak uniós forrásból modernizálták. A fejlesztés nyomán napkollektor segíti mindkét intézmény melegvíz-ellátását. Emellett faelgázosító kazánt is üzembe helyeztek, amely a fából kivont gázt égeti el, így a fűtést olcsóbbá teszi. A mintegy nyolcmillió forintos beruházás összegének hatvan százalékát nyerte el Bakonyszentlászló a KEOP keretében. Az idei lesz az első teljes év, amely a gyakorlatban választ ad a megtakarítás mértékére. A községvezető szerint a beruházás nyomán a korábbi 1,6 millió forintos fűtésszámla kétharmadát megtakarítják.
Az energiamegtakarításra fókuszálnak az egykori egészségház rekonstrukciójánál is. Hőszigetelik az épületet, kicserélik a tetőt és a megújult falak között nagyobb létszámú csoportok számára turisztikai szálláshelyet alakítanak ki. A 11 millió forintos projekt költségét a Leader támogatás fedezi, a községnek az áfa összegét kell ehhez hozzátennie.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi
A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett
Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.
2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi
Tovább zöldülhet a Szigetköz
Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.
2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi
Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton
Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.
2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi
Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben
A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.
