Hírek
2013. Július 31. 20:17, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Naperőművet hoznak létre Veszprémben
Naperőművet hoz létre Veszprém külterületén csaknem négyszázmillió forintos beruházással a HNS-Sun Kft.
A beruházó az MTI-t szerdán arról tájékoztatta, hogy a Hálózatra kapcsolódó fotovoltaikus rendszer létrehozása Veszprémben című, uniós támogatásból megvalósuló projekt keretein belül a HNS-Sun Kft. a település villamosenergia-fogyasztásának részleges ellátását szeretné biztosítani.Tájékoztatásuk szerint a projekt eredményeként 499,5 kilowattpeak (kWp) névleges teljesítményű naperőmű jön létre. A névleges teljesítmény alapján becsülhető éves hozam 550 ezer kilowattóra.
A projekt hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország teljesítse uniós kötelezettségvállalását a megújuló energiák használatában, valamint az importfüggőség mérsékléséhez és a veszprémi fogyasztók energiaköltségek csökkentéséhez.A beruházás megvalósítása előre láthatóan november végéig tart - közölte a kft.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi
Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre
A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:
2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi
Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben
Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.
2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi
Téli károk után tavaszi helyreállítás
Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.
