Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2025. Április 18. 08:13, péntek | Helyi

Ne ajándékozzunk élő nyulat húsvétra!

Ne ajándékozzunk élő nyulat húsvétra!

A felelős állattartásra hívják fel a figyelmet húsvét közeledtével.

Ilyenkor gyakori, hogy a szülők élő nyúllal lepik meg gyermekeiket, de a döntés hosszú távú elköteleződést jelent, ezért jól meg kell fontolni. Egy nyúl akár 10 évig is élhet. Jól meg kell gondolni, hogy tudják-e vállalni az állatorvosi költségeket, a tartásához szükséges eszközök beszerzését, a takarmányozást és táplálást.

Az állatvédelmi törvény előírja az állatok jól tartását, és elűzésük, sorsukra hagyásuk bűncselekmény.

Aki úgy dönt, hogy saját körülményei és lehetőségei nem teszik lehetővé egy élőlény felelős tartását, szintúgy élvezheti az állatok társaságát, hiszen hazánkban több állatkert és civil szervezet nyújt lehetőséget arra, hogy házinyúl-látogatásban, -etetésben, a jelképes örökbefogadás élményében részesülhessenek.

(Fotó: Pixabay)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi

Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot

Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.

2026. Június 05. 08:06, péntek | Helyi

Megérkeztek a belvárosi virágoszlopok

A Győr-Szol még márciusban ültetett palántákat a győri belvárosba szánt virágoszlopokba és virágpiramisokba. A palánták mostanra kivirultak, már láthatjuk is őket.

2026. Június 05. 07:05, péntek | Helyi

Vasárnap estig tart Győrben a színházi fesztivál

Ismét Győr ad otthont a Duna Nemzetközi Színházi Fesztiválnak.

2026. Június 04. 08:23, csütörtök | Helyi

Most már hivatalos: Borbély Balázs a Ferencváros új vezetőedzője

A Ferencváros vezetősége mindenben megállapodott Borbély Balázzsal, így a 46 éves felvidéki szakember lett a labdarúgó NB I-ben 36-szoros bajnok együttes vezetőedzője.