Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2014. Április 20. 19:30, vasárnap | Kék hírek
Forrás: MTI

Négy nőt gázolt el a húsvéti körmenetbe hajtó autó Galgahévízen

Négy nőt gázolt el a húsvéti körmenetbe hajtó autó Galgahévízen



Négy 60 év körüli nőt gázolt el a húsvéti körmenetbe hajtó autó szombat este a Pest megyei Galgahévízen, egyikük súlyos sérülésekkel került kórházba - közölte Valics Dezső, a mentők sajtóügyeletese vasárnap délelőtt az MTI-vel.

A megyei rendőr-főkapitányság szóvivőjének késő esti tájékoztatása szerint az autó a helyi polgármesteri hivatal közelében hajtott a körmeneten részt vevők közé. Beluzsárné Belicza Andrea a baleset körülményeiről csupán annyit közölt, hogy a gödöllői rendőrség vizsgálja az esetet.
Valics Dezső, a mentők ügyeletese elmondta, hogy két kocsival vonultak a helyszínre, s négy 60 év körüli nőt vittek az ügyeletes kórházba. Az első vizsgálatok szerint egyikük súlyosabb, a másik három nő könnyebb sérüléseket szenvedett.
Vanó András, Galgahévíz független polgármestere az MTI érdeklődésére elmondta, hogy nem tartózkodik a településen, így ő is csak hallomásból tud a balesetről. A helyiek beszámolója szerint a körmenet eleje épp a templomkert mellett fordult ki az úttestre, amikor egy autó, figyelmen kívül hagyva a biztosítást végző polgárőr integetését, belehajtott a tömegbe.
Úgy tudni, hogy a sérülteket a hatvani kórházban ápolják - tette hozzá a településvezető.

Címkék: Baleset-közúti

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 11:21, kedd | Kék hírek

Valótlan hirdetések miatt emeltek vádat egy nő ellen Somogyban

Eladásra kínált könyvekről, színház- és koncertjegyekről szóló valótlan hirdetések miatt vádat emelt az ügyészség egy nő ellen - tájékoztatta a Somogy Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-t.

2026. Június 19. 13:00, péntek | Kék hírek

Új vezető irányítja a Nemzeti Védelmi Szolgálatot és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodát

Új vezetőket nevezett ki a Pósfai Gábor belügyminiszter a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda élére (KR NNI) - közölte a Belügyminisztérium az MTI-vel csütörtökön.

2026. Június 16. 13:00, kedd | Kék hírek

Megöltek egy 85 éves nőt Budapesten, keresik az elkövetőt

Gyilkosság történt hétfőn éjszaka Budapesten, a Práter utcában, az áldozat egy 85 éves nő, az elkövetőt keresik - derül ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság közléséből, amelyet a police.hu oldalon hoztak nyilvánosságra.