Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2021. Február 16. 09:21, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Néhány helyen tovább nőtt a légszennyezettség

Néhány helyen tovább nőtt a légszennyezettség

Néhány településen tovább nőtt a légszennyezettség a szálló por miatt.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) keddi térképe alapján Putnokon, Kazincbarcikán és Sajószentpéteren veszélyesnek, Miskolcon egészségtelennek minősítették a levegőt, Salgótarjánban, Egerben, Szolnokon, Kecskeméten, Veszprémben és Ajkán pedig kifogásolt a levegőminőség.

A legtöbb érintett településen az előrejelzés szerint sem várható javulás a levegőminőségben.

A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes.

Az NNK korábban arra hívta fel a figyelmet, hogy a helytelen tüzelés mellőzésével a lakosság is sokat tehet a környezetükben élők egészségének megóvásáért.

Az egészségtelen vagy veszélyes minősítésű településeken az NNK egészséges embereknek is azt tanácsolja: kerüljék a szabadban a hosszabb ideig tartó fizikai munkát, a sporttevékenységet, a gyermekeket pedig óvják ettől.

Címkék: levegő, szállóport, szmog

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát

Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is

2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot

Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak