Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2025. Március 21. 07:11, péntek | Helyi

Nem találtak újabb fertőzött állatot

Nem találtak újabb fertőzött állatot

Nem találtak eddig újabb fertőzött állatot a ragadós száj- és körömfájás kisbajcsi azonosítása óta. Erről Nagy István agrárminiszter nyilatkozott.

Az elsődleges járványkitörés óta nem erősítettek meg újabbakat, nem merült fel új gyanú – közölte a Kisalfölddel Nagy István agrárminiszter a ragadós száj- és körömfájással kapcsolatban.

Március 7-én pénteken tette közzé tájékoztatását az Élelmiszerlánc Biztonsági Hatóság, hogy a kisbajcsi marhatelepen azonosították a ragadós száj- és körömfájást okozó vírust. Az ezt követő napokban 1700 marhát kellett elpusztítani, és számos más járványügyi intézkedést hoztak, hogy hogy a rendkívül veszélyes, fertőző betegség ne terjedjen tovább a gócpontról. A tejelő tehenek és borjaik tetemét a múlt héten megsemmisítették. Múlt hétfőn Nagy István agrárminiszter mellett Orbán Viktor miniszterelnök is személyesen tájékozódott Kisbajcson a telepen történtekről.

Az egyik intézkedés a sok közül az volt, hogy vadászati tilalmat rendeltek el az érintett állatkerteknek is előírták, hogy március 17-ig bezárjanak. A győri azonban ezt már a NÉBIH nyilvános bejelentése előtt megtette. Nagy István miniszter közölte: „A bevezetett tiltások enyhítése fokozatosan történik, a járványügyi helyzet kedvező alakulásának függvényében, és az állatkertek továbbra is zárva maradnak.

Amint nyilatkozta, az elsődleges járványkitörés óta nem erősítettek meg újabbakat. „Az állategészségügyi hatóság mindent megtesz a járvány elfojtása és a betegség továbbterjedésének megakadályozása érdekében.”

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi

Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját

Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.

2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi

Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában

Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.

2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi

Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem

Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.

2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi

Változik a Dunakapu téri piac helyszíne

Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.