Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2020. Január 09. 12:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Nem zártak jó évet a méhészek

Nem zártak jó évet a méhészek

Nem zártak jó évet a méhészek, az árak nyomottak és a tavalyi termés csak közepes lett - mondta Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke csütörtök reggel az M1 csatornán.

Ismertette, hogy a Magyarországon megtermelt méz kétharmadát, körülbelül 20 ezer tonnát külföldön értékesítik, és megjegyezte, hogy a méz ára euróban az elmúlt tíz évben 30 százalékkal csökkent.

A méhállományt tekintve jobb a helyzet, hiszen tavaly nem volt olyan mértékű méhpusztulás, mint 2018-ban. "A méhcsaládok erőteljesen teleltek be" - fogalmazott.

Szólt arról is, tavaly nagyon kevés akácméz termett, mert az akácvirágzás idején sok eső volt, ugyanakkor a méz minősége tökéletes.

Címkék: méh, méhészet, méz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 18:18, vasárnap | Belföld

Március 15. - Magyar Péter: a hazánk a Nyugat része

A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.

2026. Március 15. 10:00, vasárnap | Belföld

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek