Hírek
2018. Május 11. 06:22, péntek | Belföld
Némettel zárják az első hetet az érettségizők
A vizsga felépítése ugyanaz, mint a csütörtöki angol nyelvű vizsgánál, a diákok pedig ezúttal is csak szótárt használhatnak.
Középszinten az írásbeli vizsga 180 perces. Az első rész, az "Olvasott szöveg értése" 60 perces, a második rész, a "Nyelvhelyesség" feladatsorának megoldására 30 perc van, szintén ennyi idő van a "Hallott szöveg értése" vizsgarészre, míg az "Íráskészség" feladatsora 60 perces.
Az emelt szintű írásbeli vizsga 240 perces, de ott 70, 50, 30, 90 perc a vizsgarészek felosztása.
Forrás: origo.hu
Fotó: delmagyar.hu - Horváth Attila
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát
Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
