Hírek
2011. Október 16. 10:20, vasárnap |
Helyi
Forrás: Nyugathír
Önkéntes munka kompromisszumok nélkül: Győrben kerítést festettek
Idén is három napos önkéntes munkára hívta a fiatalokat az Ökumenikus Ifjúsági Alapítvány. A 72 órás akció célja szociális, karitatív, ökológiai vagy fejlesztő, építő tevékenységek végzése különböző helyszíneken.
Egyházmegyénkben Győrön kívül Sopron és Csorna csatlakozott az országos rendezvényhez, melynek támogatói között ott találjuk a három történelmi keresztény egyház vezetőjét - Erdő Péter bíborost, Bölcskei Gusztáv református és Szemerei János evangélikus püspököket.
A három napban a fiatalok nemcsak templomok takarítását, óvodák és iskolák kerítésének festését, közterületek megtisztítását, játszóterek felújítását végzik, hanem ellátogatnak kórházakba, szocális intézményekbe, ahol koncerttel, beszélgetéssel, játékkal igyekeznek szebbé tenni a betegek és a bentlakók életét. Külön öröm, hogy míg országosan nyolcezer fiatal jelentkezett a 72 órás önkéntes munkára, ebből mintegy ezerhétszázan a Győri Egyházmegyében tevékenykednek.
A fiatalok szombaton Győrben kerítésfestéssel töltötték az időt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 08:25, vasárnap | Helyi
50 éves az öthengeres motor – Legenda az Audi Hungáriától
2026-ban az Audi egy igazán különleges jubileumot ünnepel: az öthengeres motor 50. évfordulóját.
2025. December 07. 08:16, vasárnap | Helyi
Lassulni tanítanak a „kacifántosok”
December 3-án tartották a fogyatékossággal élők világnapját.
2025. December 07. 07:08, vasárnap | Helyi
Háztűzhöz, vadgázoláshoz és ütközéshez vonultak a tűzoltók
Több tűzeset is történt a múlt héten megyeszerte, szerencsére a lángokat még azelőtt eloltották, hogy valakit nagy baj ért volna, de Páliban – ahogy sajnos egy teljes ház égett – füstmérgezéssel szállítottak kórházba egy lakót.
2025. December 06. 08:30, szombat | Helyi
Íme a győri advent
A győri önkormányzat hivatalos oldalán összegyűjtötték, hogy mikor várják a vásárlókat az adventi kézműves vásár faházai a Széchenyi téren.
