Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2016. Április 03. 07:03, vasárnap | Helyi
Forrás: mti

Női kézilabda BL - A Győr 13 góllal nyert - FRISSÍTETT (új: további eredmény)

Női kézilabda BL - A Győr 13 góllal nyert - FRISSÍTETT (új: további eredmény)

A Győri Audi ETO KC kiütéses győzelmet aratott a Ferencváros vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében: 31-18-ra nyerte a párharc első mérkőzését szombaton Dabason.

A visszavágót egy hét múlva rendezik a győri Audi Arénában. A párviadal győztese jut be a május 7-8-i budapesti négyes döntőbe.
Eredmény:
női BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 18-31 (12-17)
---------------------------------------------------------
gólszerzők: Szucsánszki, Pena 4-4, Schatzl 3, Szöllősi-Zácsik, Lukács, Szekerczés 2-2, Hornyák 1, illetve Löke, Amorim 6-6, Groot 5, Knedlikova, Kovacsics 4-4, Sulland 3, Hársfalvi, Görbicz, Broch 1-1

A női BL negyeddöntőjében két, az utóbbi időben nem éppen kirobbanó formában teljesítő magyar csapat került szembe egymással. A Győr múlt szombaton az NB I-ben magabiztosan, 33-22-re verte ugyan legnagyobb hazai ellenfelét, szerdán azonban csak egy pontot szerzett Dunaújvárosban. Az ETO tavaly nem szerepelt a budapesti Final Fourban, előtte viszont kétszer is megnyerte a legrangosabb kupát.
A dabasi csata a szurkolók jóvoltából remek hangulatban kezdődött, s eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok. 2-2 után viszont 5-2-re meglépett a Győr, amely innentől fogva rendre két-három találattal vezetett. A 18. percben első ízben hízott a különbség négy gólra, majd öt (6-11), a 25. percben pedig már nyolc gól volt a magas színvonalon, magabiztosan és keményen játszó vendégek előnye a bizonytalankodó, fokozatosan hitét vesztő Ferencvárossal szemben (8-16). Az FTC a félidő hajrájára összekapta magát, feljött 12-16-ra, a "zárszó" azonban a Győré volt (12-17).
A második félidő első tíz percében csupán két Fradi-gól esett, miközben a Győr négyet lőtt (14-21), a 45. percben pedig meglett a "közte tíz" is (14-24), amit a vendégtábor hangos számolással nyugtázott. A Ferencváros számára már csak a különbség mérséklése maradt célnak, de a részfeladat teljesítése sem sikerült: a végig acélos akarattal küzdő Győr végül 13 góllal, 31-18-ra nyert, gyakorlatilag már az első meccsen eldöntve a továbbjutás kérdését.
(FOTÓ)

További negyeddöntős eredmény:
Vardar Szkopje (macedón)-Larvik (norvég) 34-20 (16-9)
A visszavágót jövő vasárnap rendezik Larvikban.

Korábban:
Baia Mare (román)-Buducnost Podgorica (montenegrói) 24-29 (10-17)
Visszavágó: jövő vasárnap Podgoricában.

Csütörtökön játszották:
CSM Bucuresti (román) - Rosztov Don (orosz) 26-25 (11-12)
A visszavágó mérkőzést április 9-én vívják Rosztovban.

spi \ srd \ sjk \ sag

MTI 2016. április 2., szombat 19:01

Kézilabda-BL
Női kézilabda BL - A Győr 13 góllal nyert

Dabas, 2016. április 2., szombat (MTI) - A Győri Audi ETO KC kiütéses győzelmet aratott a Ferencváros vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében: 31-18-ra nyerte a párharc első mérkőzését szombaton Dabason.

A visszavágót egy hét múlva rendezik a győri Audi Arénában. A párviadal győztese jut be a május 7-8-i budapesti négyes döntőbe.
Eredmény:
női BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 18-31 (12-17)
---------------------------------------------------------
gólszerzők: Szucsánszki, Pena 4-4, Schatzl 3, Szöllősi-Zácsik, Lukács, Szekerczés 2-2, Hornyák 1, illetve Löke, Amorim 6-6, Groot 5, Knedlikova, Kovacsics 4-4, Sulland 3, Hársfalvi, Görbicz, Broch 1-1

A női BL negyeddöntőjében két, az utóbbi időben nem éppen kirobbanó formában teljesítő magyar csapat került szembe egymással. A Győr múlt szombaton az NB I-ben magabiztosan, 33-22-re verte ugyan legnagyobb hazai ellenfelét, szerdán azonban csak egy pontot szerzett Dunaújvárosban. Az ETO tavaly nem szerepelt a budapesti Final Fourban, előtte viszont kétszer is megnyerte a legrangosabb kupát.
A dabasi csata a szurkolók jóvoltából remek hangulatban kezdődött, s eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok. 2-2 után viszont 5-2-re meglépett a Győr, amely innentől fogva rendre két-három találattal vezetett. A 18. percben első ízben hízott a különbség négy gólra, majd öt (6-11), a 25. percben pedig már nyolc gól volt a magas színvonalon, magabiztosan és keményen játszó vendégek előnye a bizonytalankodó, fokozatosan hitét vesztő Ferencvárossal szemben (8-16). Az FTC a félidő hajrájára összekapta magát, feljött 12-16-ra, a "zárszó" azonban a Győré volt (12-17).
A második félidő első tíz percében csupán két Fradi-gól esett, miközben a Győr négyet lőtt (14-21), a 45. percben pedig meglett a "közte tíz" is (14-24), amit a vendégtábor hangos számolással nyugtázott. A Ferencváros számára már csak a különbség mérséklése maradt célnak, de a részfeladat teljesítése sem sikerült: a végig acélos akarattal küzdő Győr végül 13 góllal, 31-18-ra nyert, gyakorlatilag már az első meccsen eldöntve a továbbjutás kérdését.
(FOTÓ)

Korábban:
Baia Mare (román)-Buducnost Podgorica (montenegrói) 24-29 (10-17)
A visszavágót jövő vasárnap rendezik Podgoricában.

Később:
Vardar Szkopje (macedón)-Larvik (norvég) 17.30
A visszavágót jövő vasárnap rendezik Larvikban.

Csütörtökön játszották:
CSM Bucuresti (román) - Rosztov Don (orosz) 26-25 (11-12)
visszavágó: április 9., 16.00, Rosztov

MTI Fotó: Kovács Anikó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.