Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2015. Március 15. 22:33, vasárnap | Helyi
Forrás: MTI

Női kézilabda BL - Győzött a Győr Metzben

Női kézilabda BL - Győzött a Győr Metzben

A címvédő Győri Audi ETO KC 27-20-re nyert a francia Metz otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének vasárnapi zárásán.

Az már szombaton eldőlt, hogy a Győr ellenfele a negyeddöntőben a Vardar Szkopje lesz. Az első mérkőzést április első hétvégéjén Macedóniában rendezik, a visszavágó egy héttel később lesz az Audi Arénában.

Eredmények:
Női BL, középdöntő, 2. csoport, 6. (utolsó) forduló:
Metz (francia)-Győri Audi ETO KC 20-27 (8-12)
---------------------------------------------

A Győr jól kezdett a számára tét nélküli összecsapáson, 3-1-re vezetett, ám ezt követően fordított a továbbjutásért harcoló Metz. A Győr azonban gyorsított, így 7-5-ös előnyénél időt kértek a hazaiak, akiknek a támadójátéka ettől sem javult, így fokozatosan leszakadtak. A magyar bajnok kapusa, Grimsbö remekelt.
A folytatásban is az ETO akarata érvényesült, a Metznek gyakorlatilag nem volt ellenszere a védőfal ellen, így esélye sem volt a számára létfontosságú pontok megszerzésére.

A nap másik összecsapásán:
Baia Mare (román)-Viborg (dán) 32-22 (17-11)
szombaton játszották:
Larvik (norvég)-Sävehof (svéd) 25-17 (12-8)

A végeredmény: 1. Larvik 20 pont, 2. Győr 16, 3. Baia Mare 8, 4. Viborg 7, 5. Metz 6, 6. Sävehof 3

1. csoport:
Thüringer HC (német)-HC Leipzig (német) 27-23 (11-11)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Krim Ljubljana (szlovén) 39-20 (19-8)
szombaton játszották:
Vardar Szkopje (macedón) - Dinamo Szinara (orosz) 28-27 (15-13)

A végeredmény: 1. Podgorica 19 pont, 2. Szinara 11, 3. Szkopje 11, 4. Thüringer HC 11, 5. Leipzig 6, 6. Ljubljana 2
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.
A csoportok első négy helyezettje jutott a negyeddöntőbe.

A negyeddöntők párosítása:
Vardar Szkopje-Győri Audi ETO KC
Thüringer HC-Larvik
Viborg-Buducsnosz Podgorica
Baia Mare-Dinamo Szinara

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi

Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot

Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.

2026. Június 05. 08:06, péntek | Helyi

Megérkeztek a belvárosi virágoszlopok

A Győr-Szol még márciusban ültetett palántákat a győri belvárosba szánt virágoszlopokba és virágpiramisokba. A palánták mostanra kivirultak, már láthatjuk is őket.

2026. Június 05. 07:05, péntek | Helyi

Vasárnap estig tart Győrben a színházi fesztivál

Ismét Győr ad otthont a Duna Nemzetközi Színházi Fesztiválnak.

2026. Június 04. 08:23, csütörtök | Helyi

Most már hivatalos: Borbély Balázs a Ferencváros új vezetőedzője

A Ferencváros vezetősége mindenben megállapodott Borbély Balázzsal, így a 46 éves felvidéki szakember lett a labdarúgó NB I-ben 36-szoros bajnok együttes vezetőedzője.