2024. május 3, péntek - Tímea

2016. Február 19. 21:30, péntek | Helyi sport
Forrás: MTI, Fotó: ETO KC hivatalos honlapja, MTI - Kovács Anikó

Női kézilabda BL - Őrzi második helyét a Győr

A Győr hat góllal legyőzte svéd vendégét, a Sävehof csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, így egy fordulóval a zárás előtt őrzi második helyét csoportjában.

Női BL, középdöntő, 2. csoport, 9. forduló:
Győri Audi ETO KC-Sävehof (svéd) 32-26 (19-14)

A két csapat január 17-ei összecsapásán a Győr simán, 26-18-ra nyert idegenben, és most is fontos volt számára, hogy begyűjtse a két pontot.

Ennek ellenére lassú játékkal kezdett, emiatt a vendégek húsz percen keresztül kézben tartották a mérkőzést. A 11. percben, 4-6-nál Ambros Martin vezetőedző időt kért, majd gyorsan döntetlenre alakult az állás, ám a remélt fordulat ekkor még elmaradt. Erre egészen a félidő hajrájáig várni kellett, amikor Groot vezérletével és egy remek rohammal sikerült elhúzni öt góllal.

A második félidő elején is az ETO maradt lendületben, 24-15-re ellépett, a svédek mestere pedig időt kért, hogy ne legyen még nagyobb a különbség. Valamelyest feljavult a csoportban sereghajtó Sävehof játéka, ráadásul az ETO kissé elkényelmesedett, így csökkent az előnye, ezzel együtt nem kellett attól tartani, hogy a svédek egészen közel zárkóznak.
Az utolsó öt perc 29-26-ról indult, ám ekkor megint jól összpontosítottak a győriek, és biztosan tartották otthon a két pontot.

A magyar csapat jövő vasárnap Bukarestben zárja a középdöntőt.
Vasárnap játsszák:
Midtjylland (dán)-CSM Bucuresti (román), Ikast 15.10
Vardar Szkopje (macedón)-Buducnost Podgorica (montenegrói) 17.30
Az állás: 1. Podgorica 13 pont/8 mérkőzés (213-164), 2. Győr 13/9 (228-208), 3. Szkopje 10/8, 4. Bucuresti 7/8, 5. Midtjylland 5/8, 6. Sävehof 2/9

2024. Május 03. 07:11, péntek | Helyi

Ismét bringajelölés lesz Győrben

A kerékpárok speciális pasztával történő megjelölése a győri kerékpár tulajdonosok számára változatlanul ingyenes lesz – tájékoztat közösségi oldalán a Győr-Moson-Sopron vármegyei Rendőrség.

2024. Május 03. 06:43, péntek | Belföld

Nagy Márton: Magyarországon minden adott, hogy Kína logisztikai központja legyen

Magyarországnak versenyképessége javítása érdekében szüksége van a kínai kapcsolatokra, a két ország közötti együttműködés erősítésére

2024. Május 03. 06:41, péntek | Életmód

Nemzetközi elismerést kapott a szentendrei Skanzen

A SozialMarie díj harmadik helyezettje lett a szentendrei Skanzen Demencia Programja - tájékoztatta a Szabadtéri Néprajzi Múzeum az MTI-t csütörtökön.

2024. Május 03. 06:39, péntek | Életmód