2024. április 29, hétfő - Péter

2012. Március 08. 07:30, csütörtök | Helyi sport
Forrás: SamsungSport.hu

Női kézilabda MK-negyeddöntő: tízzel verte a Győri Audi ETO az FTC-t

Szerdán rendezték a női Magyar Kupa negyeddöntőit, amelyek legpikánsabb meccsén a címvédő és bajnoki listavezető Győri Audi ETO KC a Ferencvárost fogadta.

Villámrajtot vett az ETO, tíz perc után 7-1-re vezetett, ezt követően azonban 2-3 gólra felzárkózott a Ferencváros. Az elő negyedórát követően azonban ismét biztos előnyre tettek szert a győriek Radicsevics góljaival. A hazai csapatban Görbicz Anita a kispadon kezdett, így lehetőséget kapott Kovacsics, átlövő-poszton Gros, balszélen pedig Schatzl is. Elek Gábor sem alapcsapatát játszatta, Zácsik kezdett ugyan, ám az első negyedóra végén Deáki érkezett a helyére. Bár a Győr nem a Bajnokok Ligájában megszokott koncentráltsággal játszott, előnye így is biztos volt szünetben.
Szünet után Pálinger váltotta Lundét a győri kapuban, Löke pedig többször is eredményes volt, míg a Ferencváros Zsivkovics és Deáki góljaival igyekezett tartani a lépést - kevés sikerrel, a Győr végül könnyedén győzött tíz góllal, és ismét a legjobb négy közé jutott.