2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2013. Szeptember 01. 19:42, vasárnap | Helyi sport
Forrás: MTI

Női kézilabda NB I - Az FTC 4 év 7 hónap után győzte le a Győrt

A Ferencváros 2009. február elseje, azaz napra pontosan 4 év 7 hónap után tudta legyőzni legnagyobb hazai riválisát, a címvédő Győrt a női kézilabda NB I-ben.

Eredmény, 1. forduló:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 20-17 (12-7)

A hazaiaknál Nerea Pena, a címvédő, Magyar Kupa- és Bajnokok Ligája-győztes vendégeknél Görbicz Anita nem vállalta a játékot.
Remekül kezdett a Ferencváros, kitűnő védekezéssel és kapusteljesítménnyel a 25. percben már 8-3-ra vezetett. A teljesen lebénult és tíz percig gólképtelen ETO erejéből csak arra telt, hogy a szünetig ne nőjön tovább a különbség.
A második félidőre feljavult a Győr, ám a rivális hősiesen állta a rohamokat, különösen Abramovics kapus remekelt. Feljött a címvédő két gólra (15-13), ám az 55. percben 18-13-ra módosult az állás.
A hajrában emberelőnyben faragott hátrányából az ETO, ám a vereséget nem kerülhette el.
Az FTC két hét múlva hazai pályán a BL-selejtezőben érdekelt.