2024. május 13, hétfő - Szervác

2015. Március 13. 09:20, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Női kosárlabda MK - Elődöntős a házigazda Győr is

Negyedikként a házigazda Győr jutott elődöntőbe a női kosárlabda Magyar Kupa nyolcas fináléjában.

A hazai csapat fordulatos meccsen, szoros küzdelemben kerekedett felül a Zalaegerszegen a csütörtöki negyeddöntős program utolsó, negyedik mérkőzésén.

Eredmények, negyeddöntő:
CMB Cargo UNI Győr-ZTE NKK 74-70 (10-15, 30-21, 11-17, 23-17)
korábban:
PINKK-Pécsi 424 - Ceglédi EKK 70-66 (27-21, 13-19, 16-16, 14-10) Uniqa-Euroleasing Sopron - Atomerőmű-KSC Szekszárd 95-59 (18-14, 19-15, 33-16, 25-14)
Aluinvent DVTK Miskolc - PEAC-Pécs 90-73 (27-24, 18-17, 19-23, 26-9)

A pénteki elődöntő programja:
PINKK Pécsi 424 - Uniqa-Euroleasing Sopron 15.30
Aluinvent DVTK Miskolc-CMB Cargo UNI Győr 18.00

Nem a legjobban kezdtük a találkozót, az első öt percben mindössze egy pontot szereztünk - Vajda büntetőből talált be. Nagyobb gond, hogy a ZTE eközben kilencet termelt. Völgyi Péter nem is tudta ezt tétlenül nézni tovább, kikérte első idejét. Radocaj is csak egyet értékesített büntetőjéből, majd Vincze próbálkozhatott, ő is egyszer talált be a kettő kísérletből. Radocaj megint kettőből egy büntetőt értékesített, vagyis apró lépésekkel, de közelítettunk a zalaiakhoz (4-9). Vincze első akciókosarunkat dobta a 8. percben, majd Vajda egy labdazserzés után talált be, 8-11-nél pedig a vendégek edzője kért időt. Vajda a hajrában négy büntetőt rontott, Nagy D. viszont egyszer betalált, ami a vendégek ötpontos előnyét jelentette tíz perc játék után (10-15).

Laklóth kezdte a pontgyártást a második szakaszban. Radocaj is megszerezte első kosarát, Ivanovic meg első tripláját, s máris nálunk volt az előny (17-15). Vincze gyönyörű kosara után Gáll Tamás kért megint időt (19-15). Zele hosszabb csendet tört meg vendégoldalon, de Laklóth egy hármassal válaszolt. Zele kosaraival kapaszkodott, majd triplájával egyenlített a Zete (24-24), de Czirják is beemelt egy triplát. Sajnos Velkey is a félkörön kívülről talált be, a sormintát Radocaj követte (30-27). Laklóth a változatosság kedvéért hárompontost dobott, akárcsak Radocaj (18. perc: 36-29). Állandósult az öt-hét pontos vezetésünk, a nagyszünetre négypontos elonnyel vonulhattunk (40-36).