Hírek
2025. Március 29. 08:11, szombat | Helyi
Női labdarúgás: két győri játékos is a válogatottban
Két újonc került be a magyar női labdarúgó-válogatott keretébe, amely az áprilisi Nemzetek Ligája-mérkőzésekre készül.
A szövetség honlapjának tájékoztatása szerint Szarvas Alexandra szövetségi kapitány Bokor Blankát (MTK Budapest) és Mayer Zsófiát (Puskás Akadémia FC) hívta be a szerbek és a finnek elleni találkozókra készülő csapatba. Az együttes egyik meghatározó játékosa, Turányi Lilla ugyanakkor betegség miatt nem csatlakozik a kerethez.
"Mindkét ellenfél komoly játékerőt képvisel. Nem lesz egyszerű feladat, de célunk, hogy pontokat szerezzünk. Csakúgy, mint az előző edzőtáborban, a csapat jó formában van, bízom benne, hogy ez az eredményben is megmutatkozik"
– nyilatkozta Szarvas Alexandra.
A magyarok februárban 2-0-ra legyőzték Fehéroroszországot, a finnektől viszont 1-0-ra kikaptak, így a Nemzetek Ligája B divíziójának 3. csoportjában a harmadik helyről várják a folytatást. Az együttes jövő hétfőn kezdi a felkészülést, majd április 4-én 20 órakor Szerbiát fogadja Gyirmóton, négy nappal később pedig 17.30-tól a finnek ellen lép pályára Tamperében.
A magyar válogatott kerete:
kapusok:
Lauren Brzykcy (Pitea IF), Schildkraut Fruzsina (Budapest Honvéd FC), Pongrácz Ágnes (Puskás Akadémia FC)
védők:
Bokor Blanka (MTK Budapest FC), Fördős Beatrix (FC Internazionale Milano), Kovács Laura (ETO FC Győr), Nagy Virág (SV Meppen), Németh Diána (VfL Wolfsburg), Németh Hanna (SV Werder Bremen), Palakovics Laura (Puskás Akadémia FC)
középpályások:
Csiszár Henrietta (FC Internazionale Milano), Csányi Diána (MTK Budapest FC), Könczeyné Fenyvesi Evelin (FTC-Telekom), Mayer Zsófia (Puskás Akadémia FC), Nagy Fanni (ETO FC Győr), Papp Luca (VfL Wolfsburg), Szabó Viktória (FC Zürich), Zeller Dóra (1. FC Köln)
támadók:
Csiki Anna (Tottenham Hotspur FC), Nagy Viktória (FTC-Telekom), Pápai Emőke (SV Werder Bremen), Pusztai Sára (OH Leuven), Siklér Kinga (MTK Budapest FC)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 08:23, kedd | Helyi
Handball Planet: több győri játékost is jelöltek az év csapatába
Fodor Csenge és az Európa-bajnoki bronzérmes Győri-Lukács Viktória is jelölt saját posztján az év csapatába a Handball Planet kézilabdás szakportálnál.
2026. Február 24. 08:06, kedd | Helyi
A Vill-Korr történetét mutatta be Gasztonyi László a nyugdíjasegyetem nyitó előadásán
Széchenyi István Egyetem győri campusán megkezdődött a nyugdíjasegyetem idei szemesztere.
2026. Február 24. 07:06, kedd | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
