Hírek
2018. Február 09. 08:50, péntek | Belföld
Nyilvántartást fog vezetni a Facebook arról, hogy ki mennyire szegény vagy gazdag
Az eddig is rögzített személyes adatok után újabb kényes információkat raktározhat el rólunk a Facebook: szabadalmaztattak egy algoritmust, amely a felhasználó társadalmi-gazdasági helyzetét hivatott felbecsülni.
Megszokhattuk már, hogy egyes szolgáltatások igénybevételekor többnyire személyes adataink jelentik az elsődleges fizetőeszközt. Így van ez a Facebooknál is: egy gyors regisztrációt követően máris megkezdhetjük a közösségi oldalon zajló virtuális életünket, miközben minden, rólunk betáplált információt rögzítenek és feldolgoznak, hogy aztán minél inkább olyan reklámokat mutathassanak nekünk, amelyekből a hirdető végül pluszpénzt tud csinálni.
A The Hill beszámolója szerint ez a fajta nyilvántartás új szintre léphet a Facebooknál. A közösségi oldal által beadott szabadalom szerint egy új fejlesztésük elsődleges célja, hogy képet kapjanak az adott facebookozó társadalmi-gazdasági helyzetéről. Az algoritmus figyelembe veszi majd többek között az illető tanulmányait, hogy milyen helyekre szokott utazni, milyen készülékei vannak (melyekkel bejelentkezik a Facebookra), illetve egyebek mellett az is közrejtszik majd a számításban, hogy ki milyen környékről szokott általban facebookozni (tehát hol lakik). A Facebook rendszere ezekből az adatokból már jó eséllyel képes megmondani egy-egy felhasználóról, hogy milyen anyagi körülmények között él – mennyire szegény vagy éppen mennyire gazdag.
Noha a fejlesztés háttere egyelőre teljesen ismeretlen, a rendszer valószínűsíthetően a Facebookon megjelenő hirdetések célozhatóságát hivatott javítani, hogy valóban az adott célcsoportnak megfelelő anyagok jelenjenek meg a felhasználók hírfolyamában. Nyers fordításban ez olyasmit jelenthet, hogy a tehetősebbek más hirdetéseket látnak majd, mint a szegényebbek.
A Facebook szóvivője a szabadalmat kiszúró lap bevezetést firtató kérdésére csak annyit mondott: "gyakran kutatunk új technológiák után, ám van, hogy ezek csupán ötletek maradnak”.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
