Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2019. Augusztus 21. 18:55, szerda | Külföld

Nyitott ajtóval száguldott a vonat Japánban

Nyitott ajtóval száguldott a vonat Japánban

Több száz utas utazott azon a japán szupervonaton, ami nyitott ajtóval és 280 km/órával száguldott. A vonat több kilométert is megtett, mire megállították - írja a BBC.

A Hayabusa 46-os japán szupervonat 15 percig rostokolt egy alagútban az utasaival, ameddig ellenőrizték a berendezéseit. Mind ez azután történt, hogy a vonat nyitott ajtóval száguldott, miközben 340 ember utazott rajta. Amint észrevette a mozdonyvezető azonnal megállította a vonatot, ami így is 4 kilométert tett meg. Szerencsére senki se volt az ajtók közelében, így nem történt tragédia.

A Kelet-Japán Vasúttársaság szerint az egyik takarító elfelejtette visszaállítani kézi vezérlésről az ajtót automatára, ezért maradhatott nyitva az ajtó.

Az ellenőrzés után a vonat folytatta útját, és 19 perc késéssel megérkezett Tokióba, amivel további 3000 utas számára okozott kellemetlenséget.

A Japán Nemzeti Közlekedési Minisztérium arra kérte a társaságot, hogy vizsgálják meg az esetet, hogy többször ne fordulhasson elő ilyen.

A szupervonat, a híres Sinkanszen vonalon közlekedett, így elérhette volna akár a 320 km/órás sebességet is.

Forrás: origo.hu

Kép: Getty Images - bbc.com

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld

Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását

Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.

2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld

Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból

Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.