Hírek
2024. December 01. 07:09, vasárnap | Helyi
Nyolcszázezres négyzetméterár Győrben
Októberben 2,5 százalékkal drágultak a lakások az egy hónappal korábbihoz képest, míg szeptemberben még csak 0,9 százalékos volt a havi szintű országos áremelkedés
Éves szinten a szeptemberi közel 7 százalékról majdnem 10 százalékra gyorsult az emelkedés üteme az ingatlan.com legfrissebb lakásárindexe szerint.
Egy évvel ezelőtt a fővárosi lakások átlagos négyzetméterára még 1 millió forint alatt járt. A lakásukat eladni kívánó tulajdonosok a jelek szerint már beárazták a következő évben várható befektetői rohamot, bár a magasabb fizetőképességű kereslet nagy része csak 2025-ben érkezik meg a lakáspiacra – szemlézte a steksz.hu.
A vármegyeszékhelyek lakáspiacának adatai szerint már tíz nagyvárosban haladja meg az átlagos négyzetméterár a 600 ezer forintot. Debrecen van az élen négyzetméterenként 853 ezer forinttal. A második helyen lényegében holtversenyben áll Győr, Veszprém, Székesfehérvár és Szeged 790-804 ezer forintos átlagos árral. Ezeknek a városoknak az átlaga meghaladja egyes budapesti kerületekét is. Pécsen ehhez képest még alacsonyabbak az árak 689 ezer forintos szinttel, míg Egerre, Szombathelyre és Kecskemétre a 650 ezer körüli négyzetméterár a jellemző.
A Komplex Ingatlan Győr belvárosában hirdet egy felújítandó lakást, 42,5 millió forintért. Budapesten a XVII. kerületben egy kétszintes családi ház 86 millióért eladó, míg Tatán egy 139 négyzetméteres családi ház ára 72,7 millió forint. (Illusztráció: pexels)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi
A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet
Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.
2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi
Csak óvatosan az utakon
Elszoktak a közlekedők a havazástól.
2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi
Győriek is lehetnek az év sportolói
Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.
2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi
Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja
A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.
