Hírek
2019. Szeptember 27. 12:46, péntek | Külföld
Okos közlekedési lámpa működik Bécsben
Felismeri, ha gyalogos közeledik és zöldre vált Bécs első okos közlekedési lámpája, amelyet Meidlingben, két szomszédos iskolánál helyeztek üzembe. Vége a türelmetlen gombnyomogatásnak!
Üzembe helyezték a tervezett kétszázból az első okos közlekedési lámpát Bécsben, amelyek a hagyományos nyomógombos lámpákat váltják majd le az osztrák fővárosban. Az új közlekedési lámpák felismerik, ha gyalogos közeledik és zöldre váltanak.
Ez a mintegy négyméteres magasságban elhelyezett optikai szenzornak köszönhető, amely már nyolc méterről érzékeli a közeledő gyalogost. Ezután a közeli kapcsolószekrénybe rejtett miniszámítógép egy algoritmus segítségével kiszámolja a várhatóan megtett utat és továbbítja az adatokat a lámpavezérlésnek.
Mire a személy a kereszteződéshez ér, a lámpa zöldre vált, így a gyalogos rögtön át is kelhet az úton.
Az új lámpavezérlő rendszert Bécs Városa megbízásából a Grazi Műszaki Egyetemen fejlesztették ki, és 2016 óta tesztelik. Az alkalmazott algoritmus folyamatosan tanul: míg a kezdetekkor minden elröppenő madárnál zöldre váltotta a lámpát, ma már csak a gyalogosokra reagál.
Most azon dolgoznak, hogy felismerje, ha nagyobb létszámú csoport szeretne átkelni és hosszabb ideig tartson a zöld jelzés.
Mivel a berendezés kizárólag a mozgásminták felismerését szolgálja, senkinek sem kell aggódnia az adatvédelem miatt. A felvételeket helyben dolgozzák fel, ráadásul az adatokat azonnal kódolják, majd törlik is azokat.
Forrás: turizmus.com
Fotó: PID / Christian Fürthner
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Külföld
A kutyát csóváló farok hasonlattal írta le Ukrajna és az EU viszonyát az energiaválságban az orosz elnök
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.
